Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Wizardry V: Heart of the Maelstrom (PC)
OkładkaWizardry V: Heart of the Maelstrom (PC)

Wizardry V: Heart of the Maelstrom PC

Piąta pełnoprawna odsłona serii Wizardry, stanowiąca powrót do rozwiązań wykorzystanych w pierwotnej trylogii.

RPG | FPP | fantasy | klasyczne RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wizardry V: Heart of the Maelstrom Premiera PC

31grudnia1988

producent: Sir-Tech wydawca: Sir-Tech

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Wizardry V: Heart of the Maelstrom

Ultima Underworld: The Stygian Abyss

Eye of the Beholder

Crystals of Arborea

Wizardry V: Hart of the Maelstrom to piąta pełnoprawna odsłona kultowego cyklu gier RPG, zapoczątkowanego jeszcze w 1981 roku na komputerach Apple II. Za powstanie i rozwój serii odpowiada niezmiennie studio Sir-Tech, a jej kolejny epizod – po innowacyjnej części czwartej – stanowi powrót do rozwiązań znanych z pierwszych trzech odsłon cyklu.

Akcja gry kontynuuje wydarzenie, opisane w pierwotnej trylogii Wizardry. Mimo pokonania Trebora, Werdny oraz smoka L’kbretha, dla znajomej krainy Llylgamyn ponownie przychodzą ciężkie czasy. Tym razem zło zalęgło się w niezmierzonych tunelach, znajdujących się pod miejską świątynią. Kontrolowana przez gracza drużyna musi więc ponownie połączyć siły i przemierzyć podziemne korytarze celem odnalezienia i przywołania niejakiego Gatekeepera – jedynej osoby mogącej powstrzymać siły zła. Na nieszczęście został on uwięziony przez złą czarodziejkę Sorn, co wiąże się z całą masą kolejnych niebezpiecznych przygód, włącznie z finałową rywalizacją z samą Sorn oraz jej drużyną.

Po innowacyjnej części czwartej, Wizardry V stanowi powrót do rozwiązań znanych z pierwszych trzech odsłon cyklu. W grze sprawujemy więc ponownie kontrolę nad całą drużyną, przemierzającą wielopoziomowe podziemne korytarze. Może to być zarówno ekipa stworzona od podstaw, jak i zaimportowana z poprzednich części gry. Podobnie jak wcześniej, mamy także możliwość okresowych odwiedzin w mieście, gdzie da się uzupełnić zapasy i odzyskać utracone zdrowie. W porównaniu z poprzedniczkami, gra oferuje znacznie większe podziemia, nowe klasy postaci i niedostępne wcześniej czary. Znacznie rozbudowano też system walki oraz interakcji z napotykanymi potworami.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,7 / 10 na podstawie 68 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Wizardry V: Heart of the Maelstrom: Odpowiednia dla każdego wieku.