Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Wizardry 6: Bane of the Cosmic Forge (PC)
OkładkaWizardry 6: Bane of the Cosmic Forge (PC)

Wizardry 6: Bane of the Cosmic Forge PC

Następna, szósta z kolei odsłona legendarnej serii RPG Wizardry. Produkcja firmy Sir-Tech oferuje sprawdzoną mechanikę rozgrywki, uzupełnioną całą masą nowych rozwiązań.

RPG | FPP | fantasy | klasyczne RPG

Wizardry 6: Bane of the Cosmic Forge Premiera PC

2stycznia1990

producent: Sir-Tech wydawca: Sir-Tech

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Wizardry 6: Bane of the Cosmic Forge

Ultima Underworld: The Stygian Abyss

Eye of the Beholder

Dungeon Master

Wizardry: Bane of the Cosmic Forge to kolejna, szósta już część popularnej serii klasycznych gier RPG amerykańskiego studia Sir-Tech. Gra stanowi połączenie rozwiązań typowych dla serii z całą masą ulepszeń oraz nowych możliwości.

Fabuła gry osnuta jest wokół magicznego pióra, które potrafi zmieniać słowa w rzeczywistość, a wszystko co zostaje napisane za jego pomocą, natychmiast staje się faktem. Jak głosi legenda, twórcą niezwykłego artefaktu jest czarnoksiężnik mieszkający niegdyś wraz z królem i królową w ponurym, dziś opuszczonym zamczysku. Nikt nie wie, co wydarzyło się w tym miejscu na przestrzeni lat, choć w okolicy mówi się otwarcie, że forteca jest nawiedzona. Kontrolowana przez gracza drużyna śmiałków wkracza na teren twierdzy z zamiarem odkrycia prawdy o magicznym piórze i niegdysiejszych mieszkańcach zamku.

Ogólne założenia rozgrywki nawiązują do klasycznych odsłon serii Wizardy, a na sześcioosobową drużynę śmiałków czekają rozległe lochy i podziemia, wypełnione rozmaitymi potworami, z którymi walczymy w systemie turowym. Całość została jednak w znaczący sposób rozbudowana. Podczas walki pojawiły się zupełnie nowe możliwości, takie jak pchnięcie i uderzenie. Magia podzielona została na sześć różnych szkół, a umiejętności rzucającego wzrastają kiedy skupimy się na rozwoju jednej z nich. Ponadto czynności w rodzaju rozbrajania pułapek czy otwierania zamków zrealizowane zostały w formie prostych mini-gierek.

Do znanych z poprzednich odsłon cyklu ras, takich jak człowiek, elf, krasnolud, hobbit czy gnom, dołączyły zupełnie nowe m.in. jaszczuropodobny Lizardman, przypominający kota Felpurr czy podobny do psa Rawulf. Wzbogacono także ilość dostępnych klas, dodając takie jak Walkiria, Alchemik, Psionik, Nina, Samuraj czy Mnich. Rozbudowaniu uległ rzecz jasna także sam system rozwoju postaci, które mogą nabywać zdolności przydatne nie tylko w walce, ale i podczas eksploracji. Pod względem oprawy, Wizardry VI jest pierwszą grą w serii, oferującą w pełni kolorową grafikę oraz możliwość obsługi za pomocą myszy.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 62 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Wizardry 6: Bane of the Cosmic Forge: Odpowiednia dla każdego wieku.

Wizardry 6: Bane of the Cosmic Forge Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • 8086/8088
  • 640 kB RAM
  • DOS 3.0