Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Witchaven II: Blood Vengeance (PC)

Witchaven II: Blood Vengeance PC

Kontynuacja udanej RPG akcji, osadzonej w klimatach fantasy. W tej odsłonie nasz bohater Grondoval musi zmierzyć się z potężną czarodziejką Cirar-Argoth, która przybyła aby pomścić śmierć swojej siostry, zgładzonej w pierwszej części gry.

RPG | FPP | RPG akcji

PC Windows
Okładka Witchaven II: Blood Vengeance (PC)

producent: Capstone Software

wydawca: US Gold

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

6maja1996

Witchaven II: Blood Vengeance to wydana w niespełna 10 miesięcy po premierze „jedynki” kontynuacja udanego RPG akcji, osadzonego w klimatach fantasy. Gra została stworzona przez tą samą ekipę i, podobnie jak prekursorka, działa na zaprojektowanym przez Kena Silvermana dla 3D Realms silniku Build. Engine ów okazał się przełomowy dla rozwoju gier FPP, napędzając m.in. takie hity jak Duke Nukem 3D, Shadow Warrior, Redneck Rampage czy Blood.

Akcja Witchaven II toczy się bezpośrednio po wydarzeniach znanych z pierwszej części gry. Podczas święta na cześć pokonania sił zła i demonicznej królowej Illwhyrin, nasz bohater, Grondoval, zapada w sen. Po przebudzeniu dowiaduje się, że potężna czarownica Cirae-Argoth przybyła, aby pomścić śmierć swojej siostry porywając ukochaną Grondovala, księżniczkę Elizabeth, oraz wielu rodaków naszego protoplasty. Nie zwlekając więc, bohater Stazhii wyrusza by stawić czoła pozostającej na usługach Cirae-Agoth armii demonów i w finale gry pokonać samą czarodziejkę.

Podobnie jak w pierwowzorze, mamy do czynienia z pierwszoosobową grą akcji z elementami RPG. Drogę do celu pośród zastępów coraz silniejszych wrogów torujemy sobie zarówno za pomocą konwencjonalnych broni w rodzaju mieczy, toporów, łuków, noży czy halabard, jak i rozmaitych, wyjątkowo skutecznych zaklęć. Zdobyte w walce punkty doświadczenia inwestujemy w rozwój naszego bohatera, zwiększając jego siłę, szybkość czy wytrzymałość i uzyskując dostęp do nowych, potężniejszych czarów.

Grafika przeszła jedynie niewielką kosmetykę, korygującą drobne niedoskonałości poprzedniczki. Najistotniejszą zmianą, wprowadzoną w drugiej odsłonie Witchaven jest możliwość korzystania z dwóch rodzajów broni jednocześnie (każda w innej ręce) lub do wyboru z jednej broni i tarczy. Jest to zmiana istotna, w kontekście poziomu trudności, podwyższonego w stosunku do pierwowzoru. Bez zmian pozostały opcje gry wieloosobowej – nadal możemy rywalizować w sieci lokalnej nawet z 16 osobami jednocześnie. Autorzy zaimplementowali za to edytor poziomów, pozwalający na stworzenie od podstaw własnych leveli.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 16  

Nośnik: 1 CD

Gry podobne do Witchaven II: Blood Vengeance

Wymagania wiekowe Witchaven II: Blood Vengeance

16+

Wymagania sprzętowe Witchaven II: Blood Vengeance

PC Windows

Rekomendowane: 486 66 MHz, 8 MB RAM, 62 MB HDD, DOS