Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGXONESwitchPS4PC
Okładka Wintermoor Tactics Club (XONE)

Wintermoor Tactics Club

Taktyczna gra RPG, w której trafiamy do Akademii Wintermoor i bierzemy udział w wojnie na śnieżki, toczonej zarówno w rzeczywistości, jak i w wyobraźni uczniów. Oprócz tego w Wintermoor Tactics Club odkrywamy tajemnice uczelni i prowadzimy rozmowy z NPC.

RPG | fantasy | turowe | widok izometryczny | taktyczne | indie

Okładka Wintermoor Tactics Club (XONE)

producent: EVC

wydawca: Versus Evil

Strona oficjalna

data premiery gry:

5maj2020

PC

10wrz2020

PS4 XONE Switch

Wintermoor Tactics Club jest taktyczną grą RPG, opracowaną przez niezależne studio EVC i wydaną przez firmę Versus Evil. Ambicją deweloperów było stworzenie na tyle złożonej produkcji, by zachęcić do jej sprawdzenia weteranów gatunku, a jednocześnie wystarczająco przejrzystej, by dobrze się przy niej bawiły osoby, które wcześniej nie miały do czynienia z pozycjami tego typu.

Fabuła

Akcja gry Wintermoor Tactics Club toczy się w latach osiemdziesiątych XX wieku. Główną bohaterką gry jest Alicia, która uczy się w tytułowej Akademii Wintermoor. Jako członek jednego z tytułowych klubów taktycznych, protagonistka wraz z przyjaciółmi zagrywa się w święcącą triumfy grę RPG zatytułowaną Curses & Catacombs. Pewnego dnia w akademii zostaje ogłoszona wielka wojna na śnieżki, która ma wyłonić najlepsze tego typu stowarzyszenie. Sprawa wydaje się podejrzana, więc pomiędzy kolejnymi bitwami nasza podopieczna prowadzi swoiste śledztwo mające na celu odkrycie sekretów akademii. Niejako przy okazji dziewczyna zawiera nowe znajomości, pomagając uczniom w rozwiązywaniu trapiących ich problemów oraz odkryciu ich własnego fantastycznego „ja”.

Mechanika

W Wintermoor Tactics Club akcję ukazano w widoku izometrycznym. Eksplorując akademię, prowadzimy rozmowy z uczniami, wśród których znajdziemy zarówno członków innych klubów (pokroju Mentalnych Detektywów lub Młodych Monarchistów), jak i osoby, które chętnie przyłączą się do zespołu Alicii. Tych ostatnich jest siedem, a każda z nich dysponuje unikalnymi zdolnościami; by jednak je odblokować, musimy pomóc danej osobie w rozwiązaniu jej problemu, tworząc dla niej dedykowaną kampanię do Curses & Catacombs.

Owe umiejętności możemy wykorzystać podczas ponad czterdziestu bitew na śnieżki, w wyobraźni uczestników przyjmujących konwencję bitew rodem z taktycznych gier RPG. Starcia toczą się w trybie turowym, na arenach pokrytych siatką kwadratowych pól. Podczas gdy bohaterowie prezentują się w ich trakcie niczym nieustraszeni herosi, ich przeciwnicy (będący w rzeczywistości uczniami) wyglądają jak potwory albo wrogo nastawieni ludzie lub przedstawiciele innych fantastycznych ras.

Kwestie techniczne

Wintermoor Tactics Club posiada barwną grafikę utrzymaną w przyjemnej dla oka, kreskówkowej stylistyce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Wintermoor Tactics Club

Klasyfikacja PEGI Wintermoor Tactics Club

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Wintermoor Tactics Club

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7(SP1)/8/10
PC
PS4
XONE
Switch