Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS2
Okładka Winter Sports (PC)
OkładkaWinter Sports (PC)

Winter Sports

Winter Sports, jak sama nazwa wskazuje, jest sportową grą symulacyjną, która umożliwia nam wzięcie udziału w dyscyplinach sportowych rozgrywających się podczas zimowej olimpiady. Produkcja stworzona i wydana została przez Oxygen Interactive.

Sportowe | sporty zimowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Winter Sports Premiera

9lut2007

PC PS2

producent: Mere Mortals wydawca: Oxygen Games wydawca PL: IQ Publishing Strona oficjalna

Gry podobne do Winter Sports

Igrzyska Zimowe 2007

Winter Sports 2008

Torino 2006

Winter Sports, jak sama nazwa wskazuje, jest sportową grą symulacyjną, która umożliwia nam wzięcie udziału w dyscyplinach sportowych rozgrywających się podczas zimowej olimpiady. Produkcja stworzona i wydana została przez Oxygen Interactive, a przeznaczona jest na dwie platformy sprzętowe: komputery PC oraz konsolę PS2.

Winter Sports zainspirowana została olimpiadą zimową z roku 2006, która odbywała się w Turynie. Premiera gry w zamierzeniach twórców miała początkowo pokryć się z tym wydarzeniem, ale ostatecznie na półki sklepowe trafiła kilkanaście miesięcy później.

W jej skład wchodzi szereg dyscyplin związanych z tą porą roku: skoki narciarskie, zjazd, slalom, kombinacja alpejska, biathlon, snowboarding oraz biegi narciarskie. W każdej z konkurencji gracze mogą zmierzyć się z przedstawicielami innych nacji. Autorzy przygotowali nie tylko możliwość samodzielnego zmagania się z przeciwnikami i bicia rekordów. Poza grą dla jednego gracza uwzględniono również tryb multiplayer, w którym będzie można startować przeciwko swoim znajomym, albo połączyć swe siły i wspólnie, jako drużyna, walczyć z kierowanymi przez komputer reprezentacjami narodowymi.

Autentyzmu rozgrywce dodaje ścieżka dźwiękowa, w skład której wchodzą komentarz nagrany przez Sue Thurle i Tima Caple, specjalizujących się w zimowych dyscyplinach autentycznych komentatorów sportowych.

Gra przedstawiona jest z perspektywy trzeciej osoby, a jej grafika jest w pełni trójwymiarowa, do czego przyzwyczaiły nas już inne sportowe produkcje tego typu.

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 5,8 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Winter Sports

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Winter Sports Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 256 MB RAM (1 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 5700 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
PC
PS2