Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Windward (PC)

Windward PC

Sandboksowa gra akcji, w której wcielamy się w kapitana statku i umacniamy swoją pozycję na morzach oraz oceanach, żeglując po proceduralnie generowanym świecie.

Akcji | sandbox | piraci | elementy RPG | elementy przygodowe | multiplayer | statki | indie | kooperacja

PC Windows
Okładka Windward (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12maja2015

12maja2015

Steam

Windward to rozgrywająca się w proceduralnie generowanym świecie sandboksowa gra akcji, w której wcielamy się w kapitana statku i podbijamy wody mórz oraz oceanów. Za powstanie tytułu odpowiada niezależne kanadyjskie studio Tasharen Entertainment, założone przez byłego programistę Gameloftu, Michaela Lyashenko.

Gra łączy elementy dwóch pozornie nie mających ze sobą nic wspólnego klasyków - Sid Meier’s Pirates oraz Diablo. Zabawa sprowadza się do przemierzania losowo generowanego świata na pokładzie własnego statku i sukcesywnego przejmowania kontroli nad określonymi punktami (np. portami). Przy okazji musimy również odpierać ataki innych jednostek, kontrolowanych przez sztuczną inteligencję lub przez innych graczy. Jednocześnie tytuł zapewnia pełną swobodę rozgrywki i możliwość wyboru metod osiągnięcia sukcesu. W zależności od naszych preferencji, możemy postawić na dyplomację, handel i czystą eksplorację bądź stać się piratami, siejącymi postrach wśród innych żeglarzy.

Przemierzając kolejne morskie akweny, pozyskujemy surowce, dzięki którym możemy systematycznie rozwijać możliwości naszego statku. Dostępne ulepszenia podzielone zostały na trzy odrębne drzewka rozwoju, koncentrujące się na umiejętnościach ofensywnych, defensywnych lub wsparciu. W miarę postępów rozgrywki i nawiązywania kolejnych kontaktów handlowych, w grze pojawia się coraz więcej zróżnicowanych zadań o rosnącym stopniu trudności. Nagrodą za ich wykonanie są coraz większe ilości surowców oraz unikalnych przedmiotów do wykorzystania podczas gry.

Windward pozwala na zabawę w pojedynkę, choć gra od samego początku projektowana była z myślą o rozgrywce wieloosobowej i w tym właśnie trybie rozwija swoje skrzydła, dając graczom szereg dodatkowych możliwości. Podobnie jak w większości strategii MMO, w grze możemy nawiązywać sojusze z innymi graczami i w kooperacji z nimi stawiać czoła co bardziej trudniejszym wyzwaniom, bądź walczyć o dominację z konkurencyjnymi zespołami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Wymagania wiekowe Windward

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Windward

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Quad Core 2.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT/Radeon X1900 lub lepsza, 250 MB HDD, Windows 7
Minimalne: Dual Core 1.5 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT/Radeon X1900 lub lepsza, 250 MB HDD, Windows Vista