Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4
Okładka Windlands 2 (PS4)

Windlands 2

Przygodowa gra akcji, w której gracze zajmują się eksploracją i walką z potężnymi tytanami. Produkcja została przygotowana z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift, HTC Vive oraz PlayStation VR.

Akcji | FPP | fantasy | indie | kooperacja | Oculus Rift | przygodowe gry akcji | PlayStation VR | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

Okładka Windlands 2 (PS4)

data premiery gry:

12wrz2018

PC

data nieogłoszona

PS4

Windlands 2 jest przygodową grą akcji, w której świat gry obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Tytuł został przygotowany z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości (HTC Vive, Oculus Rift, PlayStation VR) i stanowi kontynuację wydanego w 2016 roku Windlands. Za jego stworzenie odpowiada studio niezależne Psytec Games.

Mechanika

Rozgrywka w Windlands 2 polega na eksplorowaniu rozległych, trójwymiarowych plansz i niszczeniu obecnych na nich potężnych tytanów. Gracz kontroluje postać posiadającą umiejętności w zakresie parkouru. W naszym zadaniu wykorzystujemy m.in. linę z hakiem (pomaga zarówno przy przemieszczaniu się, jak i w walce) i łuk.

Deweloperzy ze studia Psytec Games przewidzieli też możliwość dostosowywania niektórych aspektów rozgrywki do naszych upodobań (możemy np. pozbawić się możliwości używania haków, albo zdecydować się na kończenie rozgrywki po pierwszej porażce – tzw. tryb „One Life”). Na zainteresowanych czeka także szereg znajdziek ukrytych na planszach.

Tryby gry

W Windlands 2 możemy grać samotnie, albo w towarzystwie innych – w ramach przygotowanego z myślą o maksymalnie 4 graczach, sieciowego trybu kooperacyjnego. Zainteresowane osoby mogą skorzystać także z trybu Speed Run, umożliwiającego przechodzenie plansz na czas (wyniki są notowane na specjalnej tablicy, dzięki czemu mamy możliwość porównania naszych osiągów z rezultatami innych).

Kwestie techniczne

Windlands 2 może się pochwalić ciekawie zaprojektowaną i dość atrakcyjną, trójwymiarową oprawą graficzną. Zastosowana przez twórców stylistyka budzi skojarzenia z filmem animowanym dla dzieci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Windlands 2

12+

Wymagania sprzętowe Windlands 2

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7-3770 3.4 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1070 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-4590 3.3 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 290 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 7/8/10

PC
PS4