Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneXONEPCSwitchiOS
Okładka Wilmot's Warehouse (XONE)

Wilmot's Warehouse

Wilmot's Warehouse jest dwuwymiarową grą logiczną, stawiającą gracza w roli pracownika porządkującego magazyn. Produkcja została opracowana przez niezależnego dewelopera Hollow Ponds (ze wsparciem Richarda Hogga).

Logiczne | 2D | elementy zręcznościowe | na 2 osoby | indie | kooperacja | podzielony/wspólny ekran | Xbox Game Pass

Okładka Wilmot's Warehouse (XONE)

producent: Hollow Ponds

wydawca: Finji

Strona oficjalna

data premiery gry:

29sie2019

PC Switch

20maj2020

iOS

17gru2020

XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wilmot's Warehouse to dwuwymiarowa gra logiczna, w której zajmujemy się porządkowaniem magazynu. Produkcja oferuje ciekawy pomysł na rozgrywkę i posiada dwuosobowy tryb kooperacyjny. Tytuł został opracowany przez niezależnych deweloperów Richarda Haggeta (prowadzi on jednoosobowe studio Hollow Ponds) oraz Richarda Hogga.

Mechanika

W Wilmot's Warehouse naszym zadaniem jest umieszczanie towarów w magazynie w taki sposób, by panował w nim ład. Na świat gry patrzymy z góry (tzw. perspektywa top-down), a rozgrywka sprowadza się do układania kolejnych obiektów (przesuwamy je swoją postacią), które są reprezentowane przez kwadratowe ikony – w grze można znaleźć pół tysiąca różnych towarów.

Co ciekawe, tylko od nas zależy, jak poukładamy przedmioty – możemy segregować je kolorami, rodzajami lub w oparciu o jeszcze inny pomysł. Liczy się tylko to, by zmieściło się ich jak najwięcej, a przy tym wszystko było łatwe do znalezienia i dostępne na zawołanie. Co rundę dostajemy nową partię towarów do rozładowania, a po upływie wyznaczonego czasu do magazynu przychodzą inni pracownicy, żądając od nas rozmaitych obiektów. Sprawę utrudnia fakt, że na mapie widzimy tylko towary znajdujące się w niewielkiej odległości od nas, a cała reszta ukryta jest za mgłą – musimy więc pamiętać, co gdzie zostawiliśmy. Na dostarczenie określonego przedmiotu mamy też ograniczony czas.

W miarę postępów w rozgrywce zdobywamy też ulepszenia i cechy, które zwiększają np. nasz udźwig czy prędkość. Co trzy rundy mamy też czas, by na spokojnie posegregować towary w magazynie.

Tryby gry

W Wilmot's Warehouse możemy grać samotnie albo z kolegą – w ramach dwuosobowego trybu kooperacyjnego na podzielonym ekranie. Na graczy lubiących wyzwania czeka także specjalny tryb eksperta.

Kwestie techniczne

Wilmot's Warehouse posiada bardzo prostą, dwuwymiarową oprawę graficzną. Grafika składa się z czarnego pola reprezentującego nasz magazyn oraz kolorowych ikon obrazujących poszczególne przedmioty, które możemy w nim składować. Całość nie prezentuje się szczególnie ładnie, ale jest bardzo przejrzysta.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Wilmot's Warehouse

Wymagania wiekowe Wilmot's Warehouse

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Wilmot's Warehouse

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz / AMD Athlon 64 X2 6400+ 3.2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce 9800 GTX / Radeon HD 5850 lub lepsza
  • 100 MB HDD
  • Windows 7
Dziś dwie gry za darmo w Epic Store. Za tydzień Remnant: From the Ashes
Dziś dwie gry za darmo w Epic Store. Za tydzień Remnant: From the Ashes

wiadomość6 sierpnia 2020

Przez następne siedem dni w Epic Games Store możemy za darmo odebrać kolejne dwa tytuły - Wilmot’s Warehouse oraz pierwszy epizod gry 3 out of 10. Natomiast w przyszłym tygodniu w nasze ręce trafi m.in. wydane w 2019 roku Remnant: From the Ashes.

PC
Switch
iOS
XONE