Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCiOSPS4XONESwitch
Okładka Wilmot's Warehouse (PS4)
OkładkaWilmot's Warehouse (PS4)

Wilmot's Warehouse

Wilmot's Warehouse jest dwuwymiarową grą logiczną, stawiającą gracza w roli pracownika porządkującego magazyn. Produkcja została opracowana przez niezależnego dewelopera Hollow Ponds (ze wsparciem Richarda Hogga).

Logiczne | 2D | elementy zręcznościowe | na 2 osoby | indie | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wilmot's Warehouse Premiera

29sie2019

PC Switch

20maj2020

iOS

17gru2020

XONE

9lut2021

PS4

Gry podobne do Wilmot's Warehouse

Tetris Effect

Puyo Puyo Tetris 2

Crystal Crisis

Wilmot's Warehouse to dwuwymiarowa gra logiczna, w której zajmujemy się porządkowaniem magazynu. Produkcja oferuje ciekawy pomysł na rozgrywkę i posiada dwuosobowy tryb kooperacyjny. Tytuł został opracowany przez niezależnych deweloperów Richarda Haggeta (prowadzi on jednoosobowe studio Hollow Ponds) oraz Richarda Hogga.

Mechanika

W Wilmot's Warehouse naszym zadaniem jest umieszczanie towarów w magazynie w taki sposób, by panował w nim ład. Na świat gry patrzymy z góry (tzw. perspektywa top-down), a rozgrywka sprowadza się do układania kolejnych obiektów (przesuwamy je swoją postacią), które są reprezentowane przez kwadratowe ikony – w grze można znaleźć pół tysiąca różnych towarów.

Co ciekawe, tylko od nas zależy, jak poukładamy przedmioty – możemy segregować je kolorami, rodzajami lub w oparciu o jeszcze inny pomysł. Liczy się tylko to, by zmieściło się ich jak najwięcej, a przy tym wszystko było łatwe do znalezienia i dostępne na zawołanie. Co rundę dostajemy nową partię towarów do rozładowania, a po upływie wyznaczonego czasu do magazynu przychodzą inni pracownicy, żądając od nas rozmaitych obiektów. Sprawę utrudnia fakt, że na mapie widzimy tylko towary znajdujące się w niewielkiej odległości od nas, a cała reszta ukryta jest za mgłą – musimy więc pamiętać, co gdzie zostawiliśmy. Na dostarczenie określonego przedmiotu mamy też ograniczony czas.

W miarę postępów w rozgrywce zdobywamy też ulepszenia i cechy, które zwiększają np. nasz udźwig czy prędkość. Co trzy rundy mamy też czas, by na spokojnie posegregować towary w magazynie.

Tryby gry

W Wilmot's Warehouse możemy grać samotnie albo z kolegą – w ramach dwuosobowego trybu kooperacyjnego na podzielonym ekranie. Na graczy lubiących wyzwania czeka także specjalny tryb eksperta.

Kwestie techniczne

Wilmot's Warehouse posiada bardzo prostą, dwuwymiarową oprawę graficzną. Grafika składa się z czarnego pola reprezentującego nasz magazyn oraz kolorowych ikon obrazujących poszczególne przedmioty, które możemy w nim składować. Całość nie prezentuje się szczególnie ładnie, ale jest bardzo przejrzysta.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Wilmot's Warehouse: Odpowiednia dla każdego wieku.

Wilmot's Warehouse Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz / AMD Athlon 64 X2 6400+ 3.2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce 9800 GTX / Radeon HD 5850 lub lepsza
  • 100 MB HDD
  • Windows 7
PC
Switch
iOS
XONE
PS4