Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS2
Okładka Wild Arms 5 (PS2)
OkładkaWild Arms 5 (PS2)

Wild Arms 5 PS2

Piąta już odsłona serii "Wild Arms". Tym razem próbujemy dowiedzieć się więcej na temat przeszłości dziewczynki o imieniu Avril. Uczestniczymy w licznych walkach, rozwiązując także proste łamigłówki.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wild Arms 5 Premiera PS2

28sierpnia2007

producent: Media.Vision wydawca: XSEED Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Wild Arms 5

Final Fantasy XII

Final Fantasy X

Suikoden V

Wild Arms 5 jest kolejną odsłoną cieszącej się dość dużą popularnością serii japońskich gier role-playing, pod wieloma względami przypominających tak znane hity jak Final Fantasy, czy Dragon Quest. Opisywana piąta część cyklu nie wprowadza naturalnie żadnych rewolucyjnych zmian, poszerzając natomiast wybrane elementy swoich poprzedników. Podobnie jak wcześniej, jedyną platformą docelową dla tej gry jest konsola PlayStation 2. Warto jednak zaznaczyć, iż gry z serii Wild Arms wydawane też były na inne platformy sprzętowe. Z opisywanym produktem najbardziej spokrewniony jest Wild Arms: Crossfire (PSP). Łącząc bowiem obie gry można liczyć na odblokowanie bonusów w postaci nowych przeciwników (bossów). Za przygotowanie Wild Arms 5 ponownie odpowiedzialna jest oczywiście firma Media Vision, która na swoim koncie ma też takie produkcje jak Crime Crackers, czy Sneakers.

Akcja omawianej piątej części serii ponownie rozgrywa się w baśniowej krainie o nazwie Filgaia. Tym razem mamy okazję bliżej poznać sytuację z niewielkiego miasteczka o nazwie Capo Bronco, znajdującego się na obrzeżach mitycznego królestwa. Dochodzi tu do niecodziennego wydarzenia, albowiem z nieba spada ogromna łapa golema. Co więcej, wewnątrz dłoni mieszkańcy Capo Bronco odnajdują dziewczynkę o imieniu Avril. W trakcie zabawy przejmujemy kontrolę nad dwójką bohaterów. Są to Rebecca Streisand oraz Dean, który planuje stać się kiedyś cenionym łowcą golemów. Główni bohaterowie wyruszają w niebezpieczną podróż, zabierając ze sobą Avril i próbując poskładać niewyjaśnione szczegóły z jej przeszłości. Jak na japoński RPG przystało, możemy oczywiście liczyć na zaskakujące zwroty akcji, dotyczące zarówno wspomnień Avril, jak i samych golemów.

Przebieg rozgrywki ma bardzo zbliżony charakter do czwartej odsłony cyklu Wild Arms. W równym stopniu rozwiązujemy zagadki i bierzemy udział w walkach z potworami. Sterowane postaci potrafią wykonywać wiele różnych rodzajów ataków. Mowa tu zarówno o wślizgach, jak i efektownych skokach, połączonych z wykonywaniem ciosów w powietrzu. Skoki używane są również (już poza walkami) do dotarcia do pozornie niedostępnych platform. Opisane wyżej pojedynki są oczywiście rozgrywane na heksach, czyli sześciokątnych polach. Oprawa wizualna Wild Arms 5 prezentuje zbliżony poziom wykonania do poprzedniej części serii. Na uwagę jak zwykle zasługują ciekawie przygotowane scenki przerywnikowe, obrazujące najważniejsze postępy gracza. Całość utrzymana jest w typowym dla japońskich RPG-ów mangowym stylu.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.2 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Wild Arms 5

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wild Arms 5 Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci