Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Książki - Gry Nintendo Wii

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce książki na platformę Nintendo Wii ułożone według popularności.

Wii
książki
Akcji8 Zręcznościowe3
Bijatyki
RPG
Strategiczne
Przygodowe7
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie1
LEGO Harry Potter: Years 1-4
LEGO Harry Potter: Years 1-4

Akcji 25 czerwca 2010

Bazująca na licencji słynnych klocków LEGO przygodowa gra akcji, osadzona w fantastycznym świecie Harry'ego Pottera, wykreowanym przez brytyjską pisarkę J.K. Rowling. Fabuła gry oparta została na motywach pierwszych czterech książek o przygodach młodego czarodzieja oraz nakręconych na ich podstawie filmów wytwórni Warner Bros.

LEGO Harry Potter: Lata 5-7
LEGO Harry Potter: Lata 5-7

Akcji 15 listopada 2011

Kontynuacja wydanej w 2010 roku przygodowej gry akcji studia Traveller’s Tales, łączącej w sobie charakterystyczny świat klocków LEGO z uniwersum popularnego cyklu książek i filmów dla młodzieży, opowiadających o przygodach tytułowego czarodzieja.

Harry Potter and the Order of the Phoenix
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Akcji 26 czerwca 2007

Harry Potter and the Order of Phoenix jest wydaną przez Electronic Arts grą opartą na piątym z kolei filmie traktującym o przygodach młodego czarodzieja. Podobnie jak poprzednie części, tytuł został opracowany w wersjach na wszystkie liczące się platformy do gier. Nie odbiega też gatunkowo od tego, do czego przyzwyczaiły nas wcześniejsze odsłony. Mamy więc do czynienia z przygodową grą akcji pokazaną w perspektywie trzeciej osoby.

Saddle Club: Przygody w siodle
Saddle Club: Przygody w siodle

Towarzyskie 27 sierpnia 2010

Saddle Club: Przygody w siodle to przygotowana przez studio Tate Interactive gra familijna adresowana do młodych miłośników koni i jeździectwa. Tytuł bazuje na popularnym serialu i książkach autorstwa Bonnie Bryant. Gracze śledzą przygody głównych bohaterek - Stevie Lake, Carole Hanson i Lisy Artwood. Rozgrywka polega głównie na eksplorowaniu terenu, wykonywaniu prostych zadań, dbaniu o zwierzęta i udziale w turniejach jeździeckich.

Harry Potter and the Half-Blood Prince
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Akcji 30 czerwca 2009

Harry Potter and the Half-Blood Prince jest grą akcji opartą na słynnej powieści brytyjskiej pisarki J. K. Rowling o tym samym tytule (Harry Potter i Książę Półkrwi). Zabawa koncentruje się głównie na pojedynkach z innymi czarodziejami. Ponadto powracają rozgrywki Quidittcha, a system eliksirów uległ znacznemu rozszerzeniu.

The Godfather: Blackhand Edition
The Godfather: Blackhand Edition

Akcji 20 marca 2007

Gra akcji stworzona w oparciu o prozę Maria Puzo oraz filmu Francisa Forda Coppoli o tym samym tytule. Gracz wciela się w rolę złodziejaszka, który trafia w objęcia rodziny Corleone. Wykonując dla niej rozmaite zlecenia, pnie się po szczeblach mafijnej kariery i zyskuje coraz większy szacunek przestępczego światka. Akcja gry Ojciec chrzestny ma miejsce w Nowym Jorku z przełomu lat czterdziestych i pięćdziesiątych ubiegłego stulecia.

The Golden Compass
The Golden Compass

Przygodowe 30 listopada 2007

Złoty kompas to oparta na motywach książkowej trylogii Philipa Pulmana „The Dark Materials” i wyreżyserowanego przez Chrisa Weitza filmu przygodowa gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Gracz kieruje poczynaniami Lyry Belaqua, 12-letniej mieszkanki równoległego, fantastycznego uniwersum, która rusza na ratunek swemu przyjacielowi, porwanemu przez tajemniczą organizację The Gobblers. Gra wyprodukowana została przez studio deweloperskie Shiny Entertainment.

Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1
Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1

Akcji 16 listopada 2010

Gra akcji oparta na legendarnej już serii książek o filmów o przygodach Harrego Pottera. W najnowszej interaktywnej adaptacji najsłynniejszego młodego czarodzieja na świecie czeka ostateczne starcie z bezwzględnym Lordem Voldemortem. Autorzy położyli nacisk na dynamiczne bitwy, a zabawę dodatkowo urozmaicają elementy przygodowe.

The Spiderwick Chronicles
The Spiderwick Chronicles

Przygodowe 29 lutego 2008

Przygodowa gra akcji, bazująca zarówno na pełnometrażowym filmie, jak i serii książek. Gracz poznaje historię trójki rodzeństwa, próbując odkryć sekrety pewnej wiktoriańskiej posiadłości.

Agatha Christie: Evil Under the Sun
Agatha Christie: Evil Under the Sun

Przygodowe 22 października 2008

Agatha Christie: Evil Under the Sun jest trzecią grą przygodową na podstawie twórczości literackiej Agathy Christie, przygotowaną przez połączone siły AWE Productions i The Adventure Company. Tym razem jako baza fabularna posłużyła developerom książka z roku 1941, znana w Polsce pod trzema różnymi tytułami: Hotel na wybrzeżu, Zło czai się wszędzie oraz Zło, które żyje pod słońcem.

Harry Potter i Insygnia Śmierci – część 2
Harry Potter i Insygnia Śmierci – część 2

Akcji 12 lipca 2011

Zręcznościówka będąca adaptacją oparta szalenie popularnej serii książek o filmów o przygodach Harrego Pottera. Jest to ostatnia przygoda słynnego czarodzieja, w której staje on do rozstrzygającej konfrontacji z Voldemortem. Autorzy położyli nacisk na dynamiczne bitwy, a zabawę dodatkowo urozmaicają elementy przygodowe.

The Three Musketeers: One for All
The Three Musketeers: One for All

Zręcznościowe 31 lipca 2009

Trójwymiarowa, aczkolwiek ręcznie rysowana oprawa graficzna wskazuje jednoznacznie, że mamy do czynienia z produkcją dla najmłodszych. Dzieło szwedzkiej grupy Legendo należy do gatunku zręcznościowych gier akcji, z elementami platformera oraz pozycji logicznej.

The Sky Crawlers: Innocent Aces
The Sky Crawlers: Innocent Aces

Zręcznościowe 16 października 2008

The Sky Crawlers: Innocent Aces jest zręcznościową grą lotniczą, przygotowaną przez firmę Namco z myślą o użytkownikach konsoli Nintendo Wii. Akcja osadzona została w targanym nieustannymi wojnami świecie. Gracze wcielają się w rolę kompana dla obdarzonego niezwykłymi zdolnościami pilota Lynksa. Gra odznacza się innowacyjnym systemem sterowania, robiącym użytek z kontrolerów Wii Remote oraz Nunchuk.

The Destiny of Zorro
The Destiny of Zorro

Akcji 27 lutego 2008

Prosta gra akcji, w której wcielamy się w postać tytułowego zamaskowanego bohatera. Staczamy efektowne pojedynki z przeciwnikami, pozostawiając charakterystyczne znaki na ich ubraniach.

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole
Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

Zręcznościowe 14 września 2010

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole to zręcznościówka z sowami w rolach głównych, bazująca na bestellerowych książkach Kathryn Lasky oraz filmie w reżyserii Zacka Snydera.

I SPY Spooky Mansion
I SPY Spooky Mansion

Przygodowe 19 października 2010

Gra przygodowa będąca odświeżoną wersją produkcji wydanej pierwotnie na pecety w 1999 roku. Zostajemy uwięzieni przez sprytnego kościotrupa w tajemniczej willi. Naszym zadaniem jest znalezienie sposobu ucieczki z tego przeklętego miejsca. By tego dokonać będziemy musieli rozwiązać serię pomysłowych łamigłówek.

Nancy Drew: The White Wolf of Icicle Creek
Nancy Drew: The White Wolf of Icicle Creek

Przygodowe 2 grudnia 2008

Nancy Drew: The White Wolf of Icicle Creek to kolejna pozycja w serii, wydawanej przez firmę Her Interactive. Produkty wywodzące się z owego cyklu traktują o przygodach tytułowej detektyw, Nancy Drew. Inspiracją dla twórców wspomnianych gier stały się powieści wychodzące od początku lat trzydziestych XX w.

Horrible Histories: Ruthless Romans
Horrible Histories: Ruthless Romans

Przygodowe 19 czerwca 2009

Gra przygodowa z elementami zręcznościowymi bazująca na serii książek znanej w Polsce jako Strrraszna historia. Wcielamy się w młodego niewolnika-gladiatora, który pragnie zostać wolnym obywatelem Rzymu.