Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWii
Okładka The Three Musketeers: One for All (Wii)

The Three Musketeers: One for All Wii

Trójwymiarowa, aczkolwiek ręcznie rysowana oprawa graficzna wskazuje jednoznacznie, że mamy do czynienia z produkcją dla najmłodszych. Dzieło szwedzkiej grupy Legendo należy do gatunku zręcznościowych gier akcji, z elementami platformera oraz pozycji logicznej.

Zręcznościowe | książki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka The Three Musketeers: One for All (Wii)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

31lipca2009

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Three Musketeers: One for All to zmodyfikowana wersja pecetowej, zręcznościowej przygodówki wydanej w 2005 roku, opartej, jak sama nazwa wskazuje, na twórczości Aleksandra Dumasa (ojca), a konkretnie najsłynniejszym jego dziele, Trzech muszkieterach. Produkcja została przygotowana przez szwedzkie studio Legendo i wydana w ramach sieciowej usługi WiiWare.

Słynni obrońcy królowej Francji - Atos, Portos i Aramis - miło spędzają czas w jednej z paryskich gospód, tanim, ale przyjemnym Pod Czerwonym Gołębiem. Niespodziewanie nawiedza ich młody D'Artagnan, którego śledzą zły hrabia Xavier i jego podwładny, porucznik Orsini. W gospodzie wywiązuje się szarpanina, będąca efektem niezbyt przyjaznej dyskusji między dobrymi i złymi bohaterami. Podczas zamieszania Portos traci przytomność, a gdy powoli zaczyna dochodzić do siebie, widzi jak jego przyjaciele zostają porwani i umieszczeni w więzieniu. Gracz wcielający się w Portosa podejmuje jedyną słuszną decyzję – robi wszystko, by uwolnić pozostałych muszkieterów.

The Three Musketeers: One for All trudno zakwalifikować do jednego gatunku z racji tego, iż łączy w sobie elementy zarówno gier platformowych, jak i przygodowych czy zręcznościowych. Na naszej drodze czają się hordy przeciwników, zagadki logiczne i pułapki. Rozgrywka podzielona jest na kilkanaście sporych poziomów, z których każdy kończy się konfrontacją z bossem. Twórcy gry stworzyli w sumie ponad dwieście lokacji, umieszczonych w zróżnicowanych środowiskach - m.in. las, podziemia, zamki czy nawiedzane przez duchy opactwo. Trójwymiarowa, ręcznie rysowana oprawa gry została odpowiednio podrasowana względem edycji pecetowej, oferując wsparcie dla telewizorów panoramicznych (tryb wide screen i możliwość uruchomienia rozdzielczości 480p).

Sterowanie naszym bohaterem nie jest zbyt skomplikowane, tak więc wszelkie elementy zręcznościowe czy pojedynki wykonujemy praktycznie intuicyjnie. Wszystko to oczywiście przy wykorzystaniu Wiimote’a i Nunchucka, które okażą się pomocne nie tylko w walce (machając będziemy w stanie wyprowadzać poszczególne ciosy), ale również w przypadku rozwiązywania zagadek logicznych i zbierania różnego rodzaju bonusów. W celu urozmaicenia rozgrywki twórcy The Three Musketeers: One for All przygotowali trzy różne zakończenia fabuły.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do The Three Musketeers: One for All

Klasyfikacja PEGI The Three Musketeers: One for All

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe The Three Musketeers: One for All

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • WiiWare