Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS2XBOX
Okładka Whiteout (PS2)

Whiteout

Whiteout to zrealizowane w zręcznościowym stylu wyścigi skuterów śnieżnych. Gra została wydana przez Konami, a za jej przygotowanie odpowiada zespół Vicarious Visions.

Wyścigi | skutery śnieżne

Okładka Whiteout (PS2)

data premiery gry:

12lis2002

XBOX

25lis2002

PS2

14gru2002

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

„Whiteout” to zrealizowane w zręcznościowym stylu wyścigi skuterów śnieżnych. Gra została wydana przez Konami.

Opisywany tytuł jest pod wieloma względami zbliżony do poprzednich wyścigów Vicarious Visions – „Polaris SnoCross” (w Polsce "Śnieżny Rajd 2002"). Model jazdy jest stosunkowo uproszczony, wzorem klasycznych arkadowych ścigałek liczy się przede wszystkim dynamika zabawy. W przeciwieństwie do „Polaris SnoCross” dodano rozbudowany system trików, nie powinno to zbytnio dziwić fanów produktów Vicarious Visions albowiem producent „Whiteout” zajmował się w przeszłości tworzeniem konwersji słynnej serii „Tony Hawk's Pro Skater” na konsole przenośne. Wszystkie triki są wykonywane w powietrzu, po wciśnięciu określonej kombinacji klawiszy. Gracz może również korzystać z fikcyjnego turbodoładowania. Aby móc je odpalić, należy wykonywać udane triki co w konsekwencji będzie zapełniało widoczny na ekranie pasek. Na trasach (jest ich w sumie dziewięć) znajdują się oczywiście inni zawodnicy, przy czym nie stanowią oni zbyt dużego zagrożenia, bardziej liczy się wykonywanie widowiskowych popisów w powietrzu.

Autorzy przygotowali pięć trybów zabawy, wśród których nie zabrakło kariery, walki z czasem czy pojedynku jeden na jednego. We wspomnianej karierze kolejne zwycięstwa przekładają się na pieniądze, dzięki nim można upgrade'ować posiadany aktualnie skuter śnieżny bądź też kupić zupełnie nowy. Samych maszyn jest czternaście, różnią się one nie tylko wyglądem, ale i poszczególnymi parametrami (zwrotność, przyśpieszenie...). Za kierownicą śnieżnego bolidu może zasiąść jeden z dwunastu gotowych kierowców. Co ciekawe, do pojedynku może stanąć dwóch graczy, ekran jest wtedy dzielony na pół.

Oprawa wizualna gry nie jest przesadnie skomplikowana, autorzy większy nacisk położyli na zwiększenie poczucia ogromnych prędkości, przygotowano także profesjonalny punkowy soundtrack.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Wymagania wiekowe Whiteout

12+

Wymagania sprzętowe Whiteout

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • CPU 700MHz
  • 128MB RAM
  • akcelerator 3D 32MB
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PC
PS2
XBOX