Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCXONE
Okładka Weakless (PC)
OkładkaWeakless (PC)

Weakless

Polska gra przygodowa TPP z elementami zręcznościowymi. W Weakless przejmujemy kontrolę nad duetem drewnianych istot, które muszą przezwyciężyć swoje słabości i ściśle współpracować, by uratować swój leśny mikroświat.

Przygodowe | TPP | fantasy | elementy zręcznościowe | polskie | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Weakless Premiera

13gru2019

XONE

4mar2020

PC

producent: Cubeish Games wydawca: Punk Notion

Weakless to wzbogacona o elementy zręcznościowe gra przygodowa, która opowiada o losach duetu bohaterów próbujących uratować fantastyczną krainę. Tytuł jest owocem współpracy polskich firm Cubeish Games oraz Punk Notion.

Fabuła

Weakless przenosi nas do fantastycznego świata, którego mieszkańcami są drewniane stworzenia zwane Oplotkami. Owe istoty cieszyły się spokojną i beztroską egzystencją zapewnianą przez życiodajną Żywicę. Sytuacja skomplikowała się w momencie, kiedy przepływ tej ostatniej został zakłócony przez postępującą Zgniliznę. Sprawy w swoje ręce postanowili wziąć dwaj bohaterowie – Niewidomy i Niesłyszący – którzy pomimo swoich słabości próbują uratować swą wioskę przed zagładą.

Mechanika

W Weakless akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP), a kamera jest zawieszona nieco nad głowami protagonistów. Nasi podopieczni wędrują przez malownicze lokacje, takie jak starożytne ruiny, rozświetlone blaskiem grzybów jaskinie, pełen tajemnic las czy błękitne jeziora. W każdym z tych miejsc czekają na nich liczne przeszkody terenowe (w postaci przepaści, gzymsów lub skalnych ścian) oraz pomysłowe zagadki środowiskowe. Ze względu na słabości protagonistów, pokonanie owych przeciwności losu wymaga od nich ścisłej współpracy i wzajemnego uzupełniania się.

W trakcie rozgrywki możemy swobodnie przełączać się pomiędzy Oplotkami, aczkolwiek w danym momencie kontrolujemy tylko jednego z nich. To ostatnie jest o tyle ważne, że bohaterowie inaczej postrzegają otaczający ich świat oraz dysponują unikalnymi zdolnościami. Podczas gdy Niewidomy posługuje się echolokacją, dzięki której postrzega w czerni i bieli jedynie najbliższą okolicę, zwracając przy tym uwagę na szczegóły niewidoczne dla jego towarzysza, Niesłyszący dysponuje zawieszoną na głowie latarnią potrafiącą wpływać na znajdujące się w pobliżu obiekty (w ten sposób może na przykład ożywić kwiaty, które następnie Oplotki wykorzystają w charakterze platform).

Kwestie techniczne

Barwną, trójwymiarową grafikę gry Weakless utrzymano w przyjemnej dla oka stylistyce. Zabawie towarzyszy soundtrack odgrywany na egzotycznych instrumentach, jak udu czy marimba.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Weakless cena w dniu premiery: 49,99 PLN

Wymagania wiekowe Weakless: Odpowiednia dla każdego wieku.

Weakless Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-6100 3.7 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 650 Ti lub lepsza
  • 4 GB HDD
  • Windows 7 SP1 64-bit
PC
XONE