Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Warpaws (PC)
OkładkaWarpaws (PC)

Warpaws PC

Humorystyczny RTS, w którym trafiamy w sam środek konfliktu toczonego przez koty i psy. W Warpaws znajdziemy kampanię dla pojedynczego gracza, a także tryb multiplayer, pozwalający na współpracę lub rywalizację z innymi dowódcami.

Strategiczne | RTS | wojenne | polskie | strategiczne wojenne | indie | zwierzęta | kooperacja | psy | koty

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Warpaws Premiera PC

2023

producent: Slipgate Ironworks / 2B Games wydawca: Fulqrum Games / 1C Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Warpaws jest pełną humoru grą strategiczną czasu rzeczywistego. Produkcja stanowi owoc współpracy studia Slipgate Ironworks (znanego między innymi z takich projektów, jak Rad Rodgers, Graven, SiN: Reloaded czy Kingpin: Reloaded) oraz polskiego 2B Games, a jej wydaniem zajęła się firma Fulqrum Publishing.

Fabuła

Warpaws zabiera nas w podróż do świata zamieszkiwanego przez antropomorficzne zwierzęta. Psy i koty toczą w nim zaciętą wojnę na śmierć i życie, prowadząc działania przypominające te z II wojny światowej i korzystając z uzbrojenia budzącego skojarzenia z tą epoką. W trakcie rozgrywki stajemy po jednej ze stron tego konfliktu i prowadzimy ją do zwycięstwa.

Mechanika

W Warpaws akcję oglądamy z lotu ptaka. Działania wojenne toczą się na pustyni, skutych lodem i wulkanicznych pustkowiach, a także na malowniczym archipelagu oraz na ulicach miasta. Do walki posyłamy różnorodne jednostki – od piechoty (zróżnicowanej pod kątem uzbrojenia), przez czołgi i artylerię, skończywszy na lotnictwie. Każda z nich posiada indywidualny zestaw mocnych stron, których umiejętne wykorzystywanie stanowi tu klucz do zwycięstwa. Poza tym opracowując taktykę, powinniśmy zwracać uwagę na otoczenie. Jest ono bowiem podatne na zniszczenia, co można wykorzystać na swoją korzyść, na przykład zwabiając nieprzyjaciół na zamarznięte jezioro, a następnie doprowadzając do załamania lodu pod ich stopami czy fundując im kąpiel z rekinami. Co ciekawe, nie uświadczymy tu ani budowy bazy, ani konieczności pozyskiwania surowców. Zamiast tego musimy przejmować znajdujące się na mapach punkty strategiczne, które zapewniają nam dostęp do nowych jednostek i innych korzyści.

Tryby gry

Oprócz kampanii dla pojedynczego gracza, Warpaws oferuje tryb multiplayer, w którym gracze rywalizują ze sobą bądź współpracują, starając się wyeliminować siły dowodzone przez SI.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Warpaws utrzymano w barwnej, kreskówkowej stylistyce.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Warpaws: Odpowiednia dla każdego wieku.