Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCiOS
Okładka Warhammer 40,000: Regicide (PC)
OkładkaWarhammer 40,000: Regicide (PC)

Warhammer 40,000: Regicide

Osadzona w popularnym uniwersum science-fiction turowa gra strategiczna, wykorzystująca mechanikę rozgrywek szachowych.

Strategiczne | science fiction | turowe | szachy | Warhammer 40,000 | taktyczne | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Warhammer 40,000: Regicide Premiera

8wrz2015

PC

19maj2016

iOS

Warhammer 40,000: Regicide to osadzone w popularnym uniwersum science fiction połączenie taktycznej strategii turowej z szachami. Po upadku koncernu THQ, posiadającego przez wiele lat wyłączność na gry wideo z cyklu Warhammer, licencja Games Workshop mogła wreszcie trafić także i w ręce twórców niezależnych. W tym wypadku mowa o australijskiej ekipie Hammerfall Publishing, dla której opisywany tytuł jest pierwszą poważniejszą produkcją wydaną na PC i iOS.

Fabuła

Nazwa Regicide (Królobójstwo) nie jest z pewnością całkiem obca fanom uniwersum Warhammera. Taką nazwę nosiła bowiem oryginalna – choć wywodząca się z klasycznych szachów – gra planszowa, której opis znajdziemy na kartach powieści Dana Abnetta i w którą grali poddani Imperatora, aby poprawić zdolności taktyczne. Wokół ludzi właśnie, a konkretnie wokół marines z zakonu Blood Angels, obraca się ukazana w grze historia, której autorem jest współpracujący z Games Workshop Ross Watson.

Mechanika

Rozgrywka stanowi mocno zmodyfikowaną wersję szachów i toczyć się może w jednym z dwóch odmiennych trybów zabawy. Pierwszy z nich nazwany został Klasycznym, a jego zasady są dość wierne typowym rozgrywkom szachowym. Wybrawszy jedną z kilku dostępnych ras, dysponujących unikalnymi mocami, stajemy do kolejnych bitew, aby wraz z postępami rozgrywki odblokowywać nowe postacie oraz umiejętności. Drugim trybem zabawy jest tytułowy Regicide, gdzie zasady „królewskiej gry” stanowią jedynie fundament znacznie bardziej skomplikowanej rozgrywki. W tym wypadku potyczki toczą się w turach, podzielonych na dwie odrębne fazy, a podczas każdej z nich możemy zmieniać pozycje, prowadzić ostrzał, niszczyć elementy otoczenia i korzystać z szerokiego wachlarza mocy psionicznych.

Tryby rozgrywki

Prócz kampanii jednoosobowej, Warhammer 40,000: Regicide na PC i iOS oferuje także pełnoprawny tryb multiplayer w obu opisanych wyżej opcjach rozgrywki. Warto także dodać, że posiadacze różnych platform sprzętowych mogą bawić się na tych samych serwerach, co pozwala kontynuować zabawę niezależnie od aktualnie wykorzystywanego urządzenia. W ramach potyczek wieloosobowych dostępna jest szeroka gama frakcji, zakonów i ras, dobrze znanych wszystkim fanom marki.

Kwestie techniczne

Mimo że mamy do czynienia z pozornie statyczną grą strategiczną, autorzy włożyli sporo pracy w uatrakcyjnienie oprawy audiowizualnej. Dzięki temu szachowe rozgrywki wzbogacone zostały szeregiem trójwymiarowych animacji, w których wykorzystano technologię motion-capture. Nie zabrakło także efektownych sekwencji wykańczania przeciwników, wzbogacających zabawę o charakterystyczną dla uniwersum Warhammera dozę brutalności.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1 - 2  

Ocena użytkowników: 6,1 / 10 na podstawie 41 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,7 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Warhammer 40,000: Regicide: 16+

Warhammer 40,000: Regicide Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8600/Radeon HD 2600 XT lub lepsza
  • 4 GB HDD
  • Windows Vista
PC
iOS