Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Viva Football (PC)

Viva Football PC

Viva Football to gra stworzona z myślą o piłkarskich Mistrzostwach Świata. Twórcy solidnie podeszli do tematu i udostępnili wszystkie reprezentacje narodowe biorące udział w Mistrzostwach Świata w latach 1958 do 1998.

Sportowe | piłka nożna

PC Windows
Okładka Viva Football (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12marca1999

25maja2002

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Viva Football to typowy przedstawiciel piłki nożnej, stworzony z myślą o piłkarskich Mistrzostwach Świata. Twórcy solidnie podeszli do tematu i udostępnili wszystkie reprezentacje narodowe biorące udział w Mistrzostwach Świata w latach 1958 do 1998. Dzięki temu mamy okazję nie tylko dobrze się bawić ale również odtwarzać historyczne wydarzenia sportowe. W grze znajdziemy autentyczne nazwiska słynnych zawodników, jak chociażby Pele czy Maradona.

W sumie dostępnych jest ponad tysiąc drużyn (dokładnie 1035) i blisko 16 tysięcy graczy, a mecze rozgrywane są aż na 233 różnych stadionach (łącznie ze Stadionem Narodowym w Chorzowie). Częściowo możemy zmieniać ustawienia zawodów i mistrzostw, dostosowując je do naszych potrzeb. Oprócz rozgrywania autentycznych Mistrzostw Świata z różnych okresów, możemy zestawić ze sobą dowolne dwie drużyny, lub stworzyć własny turniej z wybranymi reprezentacjami. Jako konkurencja dla FIFA 99, w Viva Football znalazły zastosowanie nowoczesne rozwiązania grafiki trójwymiarowej oraz prosty interfejsem sterowania piłkarzami.

Zobacz pełny opis gry

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 95 głosów czytelników.

Gry podobne do Viva Football

Wymagania wiekowe Viva Football

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Viva Football

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 233MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D
Nadciąga "plaga" gier piłkarskich

wiadomość13 maja 2002

Na polskim rynku zapowiada się prawdziwy wysyp gier piłkarskich, spowodowany udanymi eliminacjami polskiej reprezentacji do finałów Mistrzostw Świata 2002 w Japonii i Korei. Co najważniejsze kilka tytułów wydanych zostanie w formie zeszytowej lub dołączonych na płytce do znanych magazynów komputerowych, a co za tym idzie ich cena będzie przystępna praktycznie dla każdego. IM Group wypuścił FIFA Wordl Cup 2002, w serii „Dobra Gra” ukazała się Era Futbolu, o czym pisaliśmy kilka dni temu, a już wkrótce można spodziewać się trzech kolejnych „soccerów”: Piłkarskie Mistrzostwa Świata 2002: Japonia-Korea, Total Soccer 2000 oraz Viva Football. Można by parafrazować przysłowie „gdzie gier sześć tam nie ma co jeść”, lecz w tym przypadku „od nadmiaru głowa nie boli”.