Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSP
Okładka Valhalla Knights (PSP)

Valhalla Knights PSP

Valhalla Knights jest dalekowschodnią grą z gatunku cRPG, przygotowaną wyłącznie z myślą o kieszonkowej konsoli PlayStation Portable. Dzieło developerów z japońskiej firmy K2 łączy epicką fabułę z dynamicznymi walkami, toczonymi w czasie rzeczywistym.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Valhalla Knights (PSP)

producent: K2

wydawca: XSEED Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

17kwietnia2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Valhalla Knights jest dalekowschodnią grą z gatunku cRPG, przygotowaną wyłącznie z myślą o kieszonkowej konsoli PlayStation Portable. Dzieło developerów z japońskiej firmy K2 łączy epicką fabułę z dynamicznymi walkami, toczonymi w czasie rzeczywistym. Wszystko zaprezentowane jest w taki sposób, aby najlepiej wykorzystywać możliwości platformy PSP.

Lądujemy w fantastycznym świecie, gdzie obok siebie żyją ludzie, elfy, krasnoludy i niziołki. Wspomniana kraina jest jednak przeklęta z powodu działań straszliwego Mrocznego Władcy, którego niegdyś pokonał heros imieniem Rastul. My natomiast wcielamy się w bohatera, dotkniętego amnezją i predestynowanego do odmienienia losów świata.

Przed rozpoczęciem przygody musimy przejść przez proces tworzenia postaci. Do wyboru jest pięć ras (ludzie, krasnoludy, elfy etc.), jak również osiem odmiennych profesji (mag, kapłan, ninja, rycerz itp). W zależności od tej ostatniej protagonista operuje inną bronią i akcesoriami dodatkowymi, a towarzyszyć mu może maksymalnie pięcioosobowa drużyna.

Podczas walki z ponad stoma gatunkami przeciwników (m.in. smoki, wampiry i duchy) trzeba przełączać się pomiędzy poszczególnymi członkami bohaterskiej ekipy, celem efektywnego atakowania wrogów. Warto zauważyć, iż autorzy opracowali następujące opcje zabawy dwuosobowej: kooperację oraz rywalizację.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 6,4 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Valhalla Knights

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Valhalla Knights

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
"Rycerze Walhalli" z Dalekiego Wschodu

wiadomość6 października 2006

Kolejna gra z gatunku cRPG, znana dotychczas wyłącznie w Japonii, otrzyma wkrótce szansę na debiut poza granicami ojczyzny samurajów. Mowa o produkcie dla PlayStation Portable, nazwanym Valhalla Knights i mającym w pierwszym kwartale przyszłego roku zasilić katalog firmy wydawniczej XSEED Games.