Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4PCSwitchXONE
Okładka Unlucky Seven (PS4)
OkładkaUnlucky Seven (PS4)

Unlucky Seven

Gra przygodowa, w której poznajemy nieco zabawne, ale też odrobinę makabryczne losy grupy uzależnionych od alkoholu, antropomorficznych zwierząt. W Unlucky Seven prowadzimy rozmowy i rozwiązujemy zagadki, a także podejmujemy decyzje, które rzutują na dalszy przebieg opowieści.

Przygodowe | polskie | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Unlucky Seven jest grą przygodową, za której opracowaniem stoi niezależne polskie studio Puzzling Dream, mające w swoim portfolio ciepło przyjęte The Way. Źródłem inspiracji dla twórców były kultowe filmy grozy typu slasher, produkcje pokroju dzieł firmy Telltale Games, Life is Strange oraz Oxenfree, a także między innymi serial Świat według Kiepskich.

Fabuła

Unlucky Seven opowiada o grupie uzależnionych od alkoholu, antropomorficznych zwierząt. Zamiast udać się na spotkanie Anonimowych Alkoholików, protagoniści wybrali się na imprezę urodzinową w luksusowym motelu, gdzie kanibalizm jest na porządku dziennym. To, jak potoczą się ich dalsze losy, zależy od nas.

Mechanika

W Unlucky Seven akcję ukazano z boku. W trakcie zabawy przejmujemy kontrolę nad każdym z siedmiu bohaterów, wśród których znajdziemy między innymi krokodyla Roberta czy kota imieniem Moreau. Protagoniści zajmują się przede wszystkim prowadzeniem rozmów oraz rozwiązywaniem różnorodnych zagadek środowiskowych. W miarę postępów stopniowo poznajemy informacje na temat każdego z nich, dowiadując się o ich celach i pragnieniach. W oparciu o te ostatnie podejmujemy decyzje rzutujące na dalszy przebieg opowieści: głównie to, kogo zjemy na następny posiłek, a kogo w danym momencie oszczędzimy.

Kwestie techniczne

Unlucky Seven działa w oparciu o technologię Unity i posiada barwną oraz szczegółową grafikę wykonaną w technice pixel art. Z uwagi na fakt, że w omawianej produkcji nie brakuje makabrycznych scen, jest ona przeznaczona dla dorosłych odbiorców.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Unlucky Seven: 18+

Unlucky Seven Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTS 450 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7 64-bit
PC
PS4
XONE
Switch