Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweiOSWWW
Okładka UnitedGP (iOS)
OkładkaUnitedGP (iOS)

UnitedGP

Rozbudowana gra menadżerska, w której stajemy na czele własnego teamu formuły 1 z zadaniem poprowadzenia go na szczyt.

Sportowe | manager | Formuła 1 | zagraj za darmo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

UnitedGP Premiera

6sie2014

iOS

9kwi2015

WWW

UnitedGP jest rozbudowaną grą menadżerską, w której wcielamy się w rolę szefa profesjonalnego teamu wyścigowego formuły 1. Tytuł został opracowany przez niemiecką firmę Travian Games – jednego z liderów w segmencie gier przeglądarkowych i ukazał się pierwotnie na urządzeniach mobilnych z systemem iOS. W rok po premierze gry, na rynku pojawiła się jednak również wersja przeglądarkowa, wraz z opcją rozgrywki cross-platformowej.

Po stworzeniu własnego zespołu i przebrnięciu przez prosty samouczek, możemy rozpocząć długą i żmudną drogę na sam szczyt oraz największe sukcesy, możliwe do osiągnięcia w formule 1. Zadanie to nie będzie jednak łatwe, gdyż twórcy postawili przed graczami całkiem sporą liczbę obowiązków – od zarządzania kierowcami, ekipą techniczną i rozwojem technologii, po ustalanie szczegółowej strategii na kolejne wyścigi.

Jednym z kluczowych wyznaczników sukcesu będzie wyłowienie najbardziej uzdolnionych kierowców, negocjowanie kontraktów i dbanie o ustawiczny rozwój ich wyścigowych umiejętności. Równie ważnym elementem rozgrywki będzie zapewnienie odpowiedniej obsady ekipy technicznej i systematyczne prowadzenie badań rozwojowych, dzięki którym będziemy mogli ulepszać posiadane bolidy instalując nowe części, poprawiające ich statystyki (np. prędkość, przyspieszenie, hamowanie czy prowadzenie). Twórcy oddali do naszej dyspozycji kilkadziesiąt technologii, które mogą wpływać na każdy niemal aspekt zarządzania zespołem. Zostały one udostępnione w formie drzewka, dzięki któremu każdy z graczy będzie mógł skupić się na najważniejszych w danej chwili badaniach i obrać jedną z wielu możliwych strategii rozwoju.

Przed każdym z wyścigów będziemy także ustalać szczegółową strategię dla całego naszego teamu oraz poszczególnych kierowców. Decyzję warto oprzeć na obserwacjach wyniesionych z sesji treningowych, dzięki którym dostosujemy rodzaj opon, miękkość zawieszenia czy kąt nachylenia przedniego i tylnego skrzydła do warunków, panujących na danym torze. Podczas samego wyścigu możemy również wpływać na zachowanie naszych kierowców, wydając im proste polecenia, których liczba rośnie wraz z postępami rozgrywki. Odpowiednie wykorzystanie dostępnych w ten sposób opcji może okazać się kluczem do zwycięstwa w wyścigu.

UnitedGP cechuje się stojącą na wysokim poziomie oprawą oraz przejrzystym interfejsem, dzięki któremu sprawne zarządzanie zespołem odbywa się w intuicyjny sposób. Do zabawy zachęca zaś przyjazna konstrukcja trybu kariery, w którym zaczynamy zabawę na najniższym poziomie, aby stopniowo wspinać się w hierarchii i awansować do coraz to wyższych lig, gdzie czeka nas rywalizacja z coraz lepszymi graczami z całego świata.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe UnitedGP: Odpowiednia dla każdego wieku.

UnitedGP Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
iOS
WWW