Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS4SwitchPC
Okładka Under Night In-Birth Exe:Late[cl-r] (PS4)
OkładkaUnder Night In-Birth Exe:Late[cl-r] (PS4)

Under Night In-Birth Exe:Late[cl-r]

Rozszerzona wersja klasycznej dwuwymiarowej bijatyki Under Night In-Birth Exe: Late[st], która ukazała się na kilku różnych platformach sprzętowych w 2017 roku i 2018 roku.

Bijatyki | 2D | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran | urban fantasy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Under Night In-Birth Exe:Late[cl-r] Premiera

20lut2020

PS4 Switch

27mar2020

PC

Gry podobne do Under Night In-Birth Exe:Late[cl-r]

Mortal Kombat X

BlazBlue: Central Fiction

BlazBlue: Cross Tag Battle

Under Night In-Birth Exe:Late[cl-r] to klasyczna dwuwymiarowa bijatyka, która jest rozszerzoną i poprawioną wersją gry Under Night In-Birth. Produkcja stworzona została przez zespół składający się z weteranów gatunku, pracujących w japońskich studiach French Bread i Ecole Software. Twórcy mają na koncie popularny cykl Melty Blood, a także kilka konsolowych tytułów, takich jak Dengeki Bunko: Fighting Climax. Oryginalne Under Night In-Birth zadebiutowało w 2012 roku w salonach arcade. W 2014 roku gra otrzymała dużą aktualizację, a także port na konsole PlayStation 3 oraz komputery PC, a w trzy lata później kolejną i znacznie rozszerzoną wersję zatytułowaną Under Night In-Birth Exe[st], która ukazała się na PlayStation 3, PlayStation 4 oraz pecetach.

Under Night In-Birth Exe:Late[cl-r] zawiera całą wydaną do tej pory zawartość poprzednich edycji gry. Nowa wersja wzbogacona została o kilka tysięcy poprawek wprowadzonych do systemu walki (zmiana skuteczności oraz siły ataków i liczby klatek ich animacji, a także punktów życia poszczególnych postaci), nową grywalną postać (Londrekia), a także wcześniej niedostępne ruchy dla wszystkich pozostałych bohaterów. Posiadacze Under Night In-Birth Exe[st] na PlayStation 4 otrzymują nowości z [cl-r] pod postacią aktualizacji/patcha.

Fabuła

Historia Under Night In-Birth Exe:Late[cl-r] umiejscowiona została w alternatywnej wersji współczesnej Japonii. Kraj od kilku stuleci nękany jest przez tajemniczy fenomen, który swoim zasięgiem obejmuje jego różne regiony. W dotkniętych nim miejscach pojawiają się przypominające cienie stwory zwane Voids. Normalni ludzie nie mogą ich dostrzec, ale wąska grupa osób posiada umiejętności pozwalające na wejście w kontakt z monstrami. Talent ten jest przekleństwem, bowiem Voids atakują bez litości wszystkich jego posiadaczy. Nieliczni, którzy przeżyją spotkanie z potworami zyskują nadnaturalne moce i zaczynają być określani mianem In-Birth. Bohaterami w grze są właśnie In-Birth, którzy z różnych powodów muszą walczyć ze sobą nawzajem. Wersja Under Night In-Birth Exe:Late[cl-r] wprowadza wspominanego już bohatera o imieniu Londrekia, któremu towarzyszy poświęcona mu nowa ścieżka fabularna w kampanii.

Mechanika

Under Night In-Birth Exe:Late[cl-r] jest typową dwuwymiarową bijatyką. Poza trybem fabularnym i arcade, będącym serią połączonych ze sobą walk, gracze mają do wyboru jeszcze kilka innych wariantów rozgrywki, takich jak survival czy score attack. Mamy tu w sumie kilkunastu różnych wojowników. Każdy dysponuje unikalnymi specjalnymi atakami, kombosami oraz wymaga nieco innej strategii na arenie. Tytuł posiada również możliwość zabawy w trybie multiplayer, zarówno lokalnie, jak i za pośrednictwem sieci. W grze nie brakuje też rozbudowanego samouczka.

Kwestie techniczne

Dwuwymiarowa oprawa graficzna Under Night In-Birth Exe:Late[cl-r] utrzymana została w charakterystycznym i przyjemnym dla oka komiksowym stylu. Postacie oraz tła są jednak dostępne w wysokich rozdzielczościach i wyglądają bardzo dobrze na dużym ekranie. Na soundtrack składa się szereg rockowo-elektronicznych utworów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Under Night In-Birth Exe:Late[cl-r] cena w dniu premiery: 169,00 PLN

Klasyfikacja PEGI Under Night In-Birth Exe:Late[cl-r]

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Under Night In-Birth Exe:Late[cl-r] Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 / Radeon HD 7770 lub lepsza
  • 10 GB HDD
  • Windows 7/8/8.1/10
PS4
Switch
PC