Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS1
Okładka Um Jammer Lammy (PS1)
OkładkaUm Jammer Lammy (PS1)

Um Jammer Lammy PS1

Spin-off gry PaRappa the Rapper, opracowany przez studio NanaOn-Sha. Gracze wcielają się w tytułową Lammy, która próbuje nie spóźnić się na swój wymarzony koncert.

Towarzyskie | rytmiczne | muzyczne | na 2 osoby | kooperacja | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Um Jammer Lammy Premiera PS1

18marca1999

producent: NaNaOn-Sha wydawca: Sony Interactive Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Um Jammer Lammy jest spin-offem gry PaRappa the Rapper, za którego opracowaniem stoi studio NanaOn-Sha. Produkcja reprezentująca gatunek gier rytmicznych trafiła na konsolę PS1.

Fabuła

W Um Jammer Lammy gracze wcielają się w tytułową Lammy – introwertyczną owcę zmieniającą się w królową każdej imprezy jedynie wtedy, kiedy w jej rękach znajdzie się gitara. Bohaterkę poznajemy w momencie, w którym stara się nie spóźnić na koncert swojego zespołu zwanego MilkCan. Po dotarciu na miejsce protagonistka odkrywa, że grupa ma nowego wokalistę, którym jest Chop Chop Master Onion. Gdy piosenka odegrana na scenie dobiega końca, na miejscu drogocennego instrumentu Lammy pojawia się odkurzacz, co doprowadza owcę do rozpaczy. Chop Chop Master Onion uświadamia jej jednak, że gitara zajmująca ważne miejsce w jej sercu będzie jej towarzyszyć niezależnie od okoliczności.

Po wszystkim okazuje się, że był to jedynie zły sen, a Lammy zostało już tylko piętnaście minut, by dotrzeć na swój wymarzony występ. Naszym zadaniem jest dopilnowanie, by bohaterka na czas dotarła na scenę.

Mechanika

Podobnie jak miało to miejsce w PaRappa the Rapper, zabawa w wydanym na platformie PS1 Um Jammer Lammy sprowadza się do naciskania we właściwych momentach wyświetlanych na ekranie przycisków. Nad naszymi poczynaniami czuwa system punktacji przyznający nam ocenę odzwierciedlającą naszą dokładność, toteż w trakcie zmagań należy wykazać się przede wszystkim refleksem, poczuciem rytmu i spostrzegawczością.

Z uwagi na fakt, że Lammy jest gitarzystką, przyciski odpowiadają nie konkretnym słowom, a chwytom gitarowym. Na grę składa się siedem fabularyzowanych etapów, w trakcie których owca musi zmierzyć się z siedmioma nauczycielami. W grze zaimplementowano ciekawą mechanikę pozwalającą Lammy na odrobinę tak zwanego „freestyle'u” – wówczas mistrz schodzi ze sceny, umożliwiając bohaterce odegranie efektownej solówki.

Tryby gry

W Um Jammer Lammy można grać w pojedynkę lub w towarzystwie drugiego gracza; w trybie multiplayer możemy zarówno współpracować ze swoim towarzyszem, jak i wdać się z nim w rywalizację.

Kwestie techniczne

Strona wizualna Um Jammer Lammy prezentuje się bardzo podobnie do wcześniejszego dzieła studia NanaOn-Sha. Całość okraszono więc intensywną paleta kolorów, a choć otoczenie jest trójwymiarowe, płaskie postacie występujące na scenie wyglądają niczym wycięte z papieru.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Um Jammer Lammy: Odpowiednia dla każdego wieku.