Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS1
Okładka PaRappa the Rapper (1997) (PS1)
OkładkaPaRappa the Rapper (1997) (PS1)

PaRappa the Rapper (1997) PS1

Jedna z pierwszych współczesnych gier rytmicznych. PaRappa the Rapper opowiada historię rapującego psa, który, by zaimponować swojej sympatii Sunny Funny, rozpoczyna naukę kung-fu i robi sobie prawo jazdy. Gra polega na wciskaniu wyświetlanych na ekranie sekwencji przycisków.

Towarzyskie | rytmiczne | muzyczne | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

PaRappa the Rapper (1997) Premiera PS1

26października1997

producent: NaNaOn-Sha wydawca: Sony Interactive Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do PaRappa the Rapper (1997)

Vib-Ribbon

Bishi Bashi Special

Um Jammer Lammy

PaRappa the Rapper to wydana w 1997 roku na platformę PS1, nietypowa gra stworzona przez studio NanaOn-Sha. Produkcja uważana jest za jednego z pierwszych przedstawicieli gatunku współczesnych gier rytmicznych, a jej duża popularność sprawiła, że tytuł doczekał się wydanego w 2017 roku remastera na konsolę PlayStation 4.

Fabuła

W PaRappa the Rapper na PS1 głównym bohaterem jest rapujący pies, który bardzo chciałby zaimponować swojej koleżance o imieniu Sunny Funny. Na jego drodze stoi jednak Joe Chin, bogaty i narcystyczny pies, któremu podoba się ta sama dziewczyna. Aby zdobyć serce wybranki, Parappa rozpoczyna nauki kung-fu oraz stara się o zdobycie prawa jazdy.

Mechanika

Wydany na platformę PS1 Parappa the Rapper to jedna z pierwszych współczesnych gier rytmicznych, która wytyczyła szlaki dla takich tytułów jak Beatmania czy Guitar Hero. Produkcja składa się z sześciu fabularyzowanych poziomów, w trakcie których główny bohater musi powtarzać rapowe sekwencje swojego mistrza.

Aby poprawnie wykonać zadanie, należy wciskać we właściwych momentach wyświetlające się na ekranie sekwencje przycisków. Im gracz jest dokładniejszy, tym lepszą ocenę otrzymuje. Uzyskanie najwyższej noty możliwe jest dopiero za drugim podejściem do gry i odblokowuje specjalne fazy zabawy, w których, zamiast wciskać pojawiające się na ekranie przyciski, należy odkryć sekretną kombinację dającą dodatkowe punkty.

Kwestie techniczne

Choć otoczenie w PaRappa the Rapper na PS1 jest trójwymiarowe, główni bohaterowie to dwuwymiarowe stworzenia, wyglądające jak wycięte z papieru. W połączeniu z użyciem jaskrawej, intensywnej palety kolorów, ostatecznie twórcy uzyskali mocno komiksowy efekt.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe PaRappa the Rapper (1997): Odpowiednia dla każdego wieku.