Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Ultimate Baseball Online (PC)

Ultimate Baseball Online PC

„Ultimate Baseball Online” to pierwszy w historii przedstawiciel gier MMO (Massive Multiplayer Online) zahaczający o tematykę czysto sportową.

Sportowe | baseball | MMO

PC Windows
Okładka Ultimate Baseball Online (PC)

producent: Netamin

wydawca: Netamin

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15sierpnia2004

„Ultimate Baseball Online” to pierwszy w historii przedstawiciel gier MMO (Massive Multiplayer Online) zahaczający o tematykę czysto sportową. Dzieło firmy Netamin Corporation jest dobrą alternatywą dla takich pozycji jak EverQuest – w przeciwieństwie do tego typu gier, w tej gracz wciela się sportowca z krwi i kości, a nie w postać rodem z fantastycznych światów.

Istotą UBO (Ultimate Baseball Online) nie jest szczegółowa symulacja baseballowego światka, począwszy od cen biletów, skończywszy na pensji pani sekretarki. Gracze mają tutaj możliwość wcielenia się w poszczególnych zawodników wirtualnych drużyn i walki o najwyższe trofea w różnych klasach i ligach. Celem nadrzędnym jest gra zespołowa, poczucie przynależności do konkretnej drużyny, a także wrażenie, iż jest się prawdziwym, światowej klasy baseballistą. Nad zapewnieniem tych wszystkich elementów czuwa dwukrotny All-Stars Major League i zwycięzca turnieju World Series, Darrell Evans, co zapewnia tej produkcji dużą dawkę realizmu.

Z technicznego punktu widzenia, UBO jest tworem bardzo zaawansowanym. Smakowita oprawa wizualna – z widokiem z perspektywy pierwszej osoby oraz trójwymiarowymi, „żyjącymi” i wiwatującymi trybunami na czele – w połączeniu z dobrze zoptymalizowanym kodem gry, zapewniającym graczom pełen komfort rozgrywki (m.in. płynne animacje, wysoce rozwinięte zabezpieczenia przed nieporządnymi gośćmi, etc.).

Podobnie jak w przypadku innych wielkich gier MMO, także i tu wprowadzone zostały opłaty – 30$ na wstępie plus 10$ każdorazowo, co miesiąc. Twórcy wynagradzają jednak koszty różnymi imprezami, które organizują – między innymi wirtualnymi play-offami, do których zapraszane są najlepsze i najskuteczniejsze ekipy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Wymagania wiekowe Ultimate Baseball Online

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Ultimate Baseball Online

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 700 MHz
  • 128 MB RAM
  • 32 MB karta graficzna