Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Baseball Mogul 2006 (PC)
OkładkaBaseball Mogul 2006 (PC)

Baseball Mogul 2006 PC

Kolejna część bardzo popularnego menadżera, podejmującego tematykę tytułowej dyscypliny sportowej. Prowadzimy jedną z drużyn Major League, czyli amerykańskiej ligi baseballa.

Sportowe | manager

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Baseball Mogul 2006 Premiera PC

15marca2005

producent: Sports Mogul Inc. wydawca: Enlight Software

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Baseball Mogul 2006 jest czwartą już odsłoną cieszącej się dość dużą popularnością serii, zapoczątkowanej w 2001 roku (Baseball Mogul 2002). Mamy tu do czynienia ze standardowo wykonanym menadżerem. Produkt ten podejmuje oczywiście tematykę tytułowego sportu, cieszącego się największym zainteresowaniem na obszarze Stanów Zjednoczonych. Opisywana gra posiada pełnoprawną licencję najpopularniejszej amerykańskiej ligi baseballa – Major League. Oznacza to przede wszystkim, iż w grze pojawiają się wszystkie zespoły, zawodnicy, czy wreszcie stadiony, na których rozgrywane są poszczególne zawody. Producent nie ograniczył się ponadto do nowszych sezonów, dając też możliwość pokierowania legendarnymi teamami tego sportu. Za przygotowanie gry odpowiedzialna jest firma Sports Mogul Inc. Producent ten równolegle wydaje także innego menadżera – Football Mogul. Opisywany produkt powstał wyłącznie z myślą o potrzebach pojedynczego gracza.

W omawianej grze zawarto szereg zmian, tak aby odróżnić ją od poprzednich tytułów z tej serii. Lista nowości obejmuje między innymi możliwość szczegółowego negocjowania kontraktów z wybranymi przez siebie zawodnikami. Proces ten przebiega teraz w bardziej realistyczny sposób. Usprawniono system zarządzania mniejszymi ligami. Gracz może się także bardziej szczegółowo przyglądać profilom zawodników. Wszystkie pozostałe opcje, takie jak szkolenia, ustalanie cen biletów, czy dokonywanie wymian graczy, pozostawiono natomiast w praktycznie niezmienionej postaci. Generalnie można stwierdzić, że w grze pojawiają się wszystkie te opcje, których oczekiwałoby się od typowego menadżera.

Przedstawiany produkt jest niestety bardzo wymagający. Niewiele pomaga tu fakt, iż można wybierać pomiędzy czterema poziomami trudności (Fan, Coach, Manager i Mogul). Zabrakło przede wszystkim pełnoprawnego tutoriala, który zastąpiony został ogromną encyklopedią wiedzy na temat prezentowanego sportu. Na uwagę zasługuje natomiast fakt, iż w dowolnym momencie rozgrywki można przyśpieszyć upływ czasu, przeskakując do dalszej części sezonu.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Baseball Mogul 2006: Odpowiednia dla każdego wieku.