Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka UAZ Racing 4x4 (PC)

UAZ Racing 4x4 PC

UAZ Racing 4x4 to przygotowane przez firmę Avalon Style Entertainment realistyczne wyścigi samochodowe, w których gracze mają okazję zasiąść za kierownicą terenówek marki UAZ. Twórcy przewidzieli kilka tras wiodących m.in.

Wyścigi | samochodowe | off-road

PC Windows
Okładka UAZ Racing 4x4 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

10listopada2006

UAZ Racing 4x4 to złożony symulator jazdy, w którym zasiada się za kierownicą pojazdu terenowego, przemieszczając po trudno dostępnych obszarach. Za przygotowanie gry odpowiedzialne jest rosyjskie studio developerskie Avalon Style Entertainment, znane też dzięki RPG-owi Sabotain: Złam Zasady.

Zgodnie z tym co może sugerować sam tytuł, do dyspozycji gracza oddane zostały samochody i ciężarówki wyprodukowane przez zlokalizowaną w Uljanowsku rosyjską firmę UAZ (Ulyanovsky Avtomobilny Zavod). Wyboru dokonuje się pomiędzy kilkunastoma modelami. Są to zarówno pojazdy, które wyszły już produkcji, jak i modele znajdujące się aktualnie w sprzedaży. Lista dostępnych maszyn obejmuje między innymi takie auta jak UAZ Patriot czy UAZ Hunter. Każdy z pojazdów opisany został pięcioma podstawowymi współczynnikami – prędkości maksymalnej, przyśpieszenia, łatwości prowadzenia, wytrzymałości oraz przystosowania do przemieszczania się w trudnych warunkach.

Główny tryb gry pozwala na branie udziału w różnych typach zawodów. Są to między innymi próby czasowe, w których konieczne jest dotarcie do celu w wyznaczonym przez grę limicie czasowym. Gracz dysponuje wtedy pełną swobodą działania, mogąc zbaczać z odgórnie wyznaczonych ścieżek. Nie zabrakło też zawodów na orientację, w których nie dysponuje się mapą okolicy czy pełnoprawnych wyścigów z udziałem innych mistrzów czterech kółek.

Model jazdy jest bardzo realistyczny. Gracz musi uwzględnić obecność dodatkowych czynników, utrudniających przemieszczanie się po okolicy. Oznacza to między innymi konieczność blokowania dyferencjału, przełączania rodzaju napędu czy odpowiedniego operowania dźwignią skrzyni biegów. Sterowany pojazd podlega realistycznie ukazanym uszkodzeniom oraz usterkom. Za wszystkie naprawy należy zapłacić z własnej kieszeni. To samo tyczy się zakupu nowych pojazdów oraz części. Do tej drugiej grupy można zaliczyć między innymi profesjonalne opony czy nowe elementy zawieszenia.

Zawody rozgrywane są w pięciu podstawowych typach lokacji. Są to między innymi rosyjska tajga, półwysep Kamczatka czy okolice jeziora Bajkał. Oprawa wizualna UAZ Racing 4x4 prezentuje wysoki poziom wykonania. Zmagania obserwowane są z wielu różnych kamer. Nie zabrakło także cyklu całodobowego oraz zmiennych warunków atmosferycznych, które mogą mieć istotny wpływ na zachowanie pojazdu na trasie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 249 głosów czytelników.

Gry podobne do UAZ Racing 4x4

Klasyfikacja PEGI UAZ Racing 4x4

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Wymagania sprzętowe UAZ Racing 4x4

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2.8 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5700 lub lepsza), 5 GB HDD, Windows 2000/XP