Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowe3DS
Okładka Twinbee (3DS)
OkładkaTwinbee (3DS)

Twinbee 3DS

TwinBee to odświeżona wersja klasycznej, dwuwymiarowej strzelaniny wyprodukowanej w połowie lat 80. przez firmę Konami. Gracze sterują widzianym z lotu ptaka statkiem starając się zniszczyć wszystkich przeciwników na przesuwającej się z góry do dołu planszy.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Twinbee Premiera 3DS

10sierpnia2011

producent: Konami wydawca: Konami

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Twinbee

Star Fox 64 3D

Liberation Maiden

Kokuga

Przygotowany przez Konami remake Twinbee, strzelaniny 2D, która ukazała się na japońskim rynku w 1985 roku. Tytuł został przystosowany do dzisiejszych standardów poprzez ulepszoną oprawę audiowizualną.

System gry nie różni się od innych stosowanych w podobnych produkcjach. Gracze kierują widzianym z lotu ptaka statkiem, który porusza się w górę ekranu. Celem jest zniszczenie wszystkich przeciwników na planszy, pokonanie bossa i przetrwanie nawałnicy pocisków. Na drodze statku stają zarówno pojazdy latające jak i cele naziemne, które trzeba eliminować za pomocą bomb. Twinbee od innych shumpsów odróżnia sposób zbierania dodatkowych broni. Przedmioty trzeba trafiać pociskami, aby nie pozwolić im zniknąć z planszy. Jednocześnie można w ten sposób zmieniać je, aby wybrać i złapać najbardziej potrzebne w danym momencie.

W porównaniu do pierwowzoru gra wykorzystuje efekt 3D i ma udoskonaloną oprawę audiowizualną. Fani pierwszego Twinbee mogą rozpoznać elementy charakterystyczne, jak znajome utwory na ścieżce dźwiękowej, czy projekty przeciwników i plansz.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Twinbee

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.