Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Twin Soul (PC)
OkładkaTwin Soul (PC)

Twin Soul PC

Ukierunkowany na tryb kooperacyjny survival horror autorstwa studia White Noise, które wcześniej wsławiło się modyfikacją silnika Source o nazwie Silent Hill: Alchemilla.

Przygodowe | FPP | survival horror | horror | indie | kooperacja | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Twin Soul Premiera PC

2022

producent: White Noise wydawca: White Noise Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Twin Soul to wydany na platformę PC kooperacyjny survival horror. Projekt opracowało studio White Noise, które wcześniej wsławiło się popularnym modem Silent Hill: Alchemilla.

Fabuła

Akcja gry toczy się w Rosji, w jakiś czas po rozpadzie Związku Radzieckiego. Gracze obejmują kontrolę nad duszami zmarłych ludzi, którzy po śmierci nie udali się ani do nieba, ani do piekła. Uwięzieni w czyśćcu, próbują znaleźć drogę ucieczki, mając nadzieję na dotarcie do prawdziwych zaświatów.

Mechanika

Wydane na PC Twin Soul jest grą akcji typu survival horror. Jednocześnie jest to pozycja dosyć nietypowa jak na ten gatunek, gdyż w całości opracowano ją z myślą o trybie kooperacyjnym, w którym dwóch graczy musi ze sobą ściśle współpracować. Rozgrywka koncentruje się na radzeniu sobie z licznymi potworami. Większość z jest bardzo silna, więc walka zawsze stanowi duże ryzyko i często lepszym pomysłem jest unikanie bezpośrednich konfrontacji. Gracze mogą próbować np. przekradać się niepostrzeżenie obok wrogów, odwracać ich uwagę lub tworzyć pułapki. W ostateczności zawsze pozostaje rozwiązanie siłowe, ale przeżycie starć nie jest łatwe. Podczas zabawy możemy zdobyć broń palną, ale na mapach umieszczono niewiele amunicji.

Monstra są bardzo różnorodne. Każdy typ ma jakieś unikalne cechy, których poznanie ułatwia jego zabicie lub ominięcie. Przykładowo, jeden z przeciwników może mieć słaby wzrok, ale doskonały słuch.

Kwestie techniczne

Twin Soul zbudowano na silniku Unreal Engine 4. Tworząc oprawę graficzną autorzy wzorowali się na obrazach Hansa Rudolfa Gigera i filmach Davida Lyncha, ale jednocześnie dorzucili do tego elementy ze współczesnej rosyjskiej kultury.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 8.7 / 10 na podstawie 23 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Twin Soul: 18+