Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Trylogia Blair Witch (PC)

Trylogia Blair Witch PC

Trylogia Blair Witch to specjalne wydanie cyklu przygodowych gier akcji, których fabuła nawiązuje do głośnego filmu pod tym samym tytułem. W zestawie znalazły się: Blair Witch: Rustin Parr, Blair Witch: Legenda Coffin Rock oraz Blair Witch: Historia Elly Kedward.

Przygodowe | horror | filmy | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Trylogia Blair Witch (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28grudnia2001

28grudnia2001

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Specjalne wydanie wszystkich części trylogii Blair Witch umożliwiające zapoznanie się ze wszystkimi przygodami bohaterów tej mrocznej opowieści. Fabuła wszystkich części oparta jest o pomysł rodem z filmu Blair Witch Project, w którym poznajemy tajemnicę wiedźmy Blair. Dzięki temu, iż każda z gier została stworzona przez innego producenta, nie są to produkty zrobione na jedno kopyto. Każda z nich charakteryzuje się odmienną dynamiką akcji i opowiada inną część pasjonującej historii.

Pierwsza z nich, Rustin Parr, oparta jest prawie dokładnie na wydarzeniach z filmu Blair Witch, gdzie możemy osobiście rozwiązać tajemnicę morderstw w Burkittsville. Jest rok 1941. Rustin Parr właśnie został uznany winnym morderstwa, twierdząc że zrobił to za namową ducha starej kobiety. Te dziwne zdarzenia ściągnęły bohaterkę - Doc Holliday do Burkittsville. Celem jej misji jest sprawdzenie wyroku w sprawie zabójstw, pochodzenia legend o czarownicy z Blair oraz innych, starszych podań o złu.

Dopełnieniem cyklu Blair Witch jest Legenda Coffin Rock, po części gra przygodowa, po części gra akcji, co składa się na prawdziwy horror. Jest rok 1886, żołnierz z okropną raną głowy odzyskuje przytomność w samym środku lasu, nie mając zielonego pojęcia, jak się tu dostał i co się działo wcześniej.

Historia Elly Kedward, trzecia część trylogii Blair Witch jest jednocześnie pierwszą pod względem chronologii. Akcja gry rozgrywa się bowiem w 1785 roku, gdy do lasu wypędzono Elly Kedward. Gracz wciela się w łowcę czarownic Jonathana Prye, ściągniętego do miasteczka Blair przez niesamowite pogłoski.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 3 CD

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 70 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 129 PLN

Wymagania wiekowe Trylogia Blair Witch

16+

Wymagania sprzętowe Trylogia Blair Witch

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 300MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D