Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Trucker (PC)

Trucker PC

Trucker to wyprodukowany i wydany przez firmę Play symulator wyścigów ciężarówek.

Wyścigi | samochodowe | ciężarówki | polskie

PC Windows
Okładka Trucker (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1marca2006

1marca2006

pudełko PL

Trucker to budżetowy, mocno zręcznościowy symulator jazdy masywnych ciężarówek. Oferowany przez PLAY program kusi przede wszystkim swojskimi klimatami oraz oryginalną tematyką – niewiele jest wszakże gier, w których możemy pojeździć wirtualnymi odpowiednikami pojazdów ciężarowych rodzimej produkcji.

Centralnym punktem Truckera są mistrzostwa, składające się z serii wyścigów. Do dyspozycji graczy oddano pięć maszyn o znajomo brzmiących nazwach (m. in. Jorcz, Stark, Kama5 czy Ken-Ward) i odmiennych parametrach technicznych. Poszczególne konstrukcje występują ponadto w różnych wersjach użytkowych (np. śmieciarki, piaskarki, szambiarki itp.), przy czym nie jesteśmy ograniczeni tylko do odmian podstawowych – w grze zawarto całkiem spore opcje tuningowe, pozwalające na znaczna usprawnienie naszego potwora (rasowanie silnika, skrzyni biegów, zawieszenia), zainstalowanie przydatnych dodatków (pług śnieżny, nitro, antyradar) czy podniesienie atrakcyjności wizualnej (przyciemnienie szyb, zmiana malowania, neony podświetlające). Staramy się jeździć rozważnie, gdyż każda stłuczka kończy się uszkodzeniem naszego pojazdu i późniejszą koniecznością przeprowadzenia kosztownych napraw.

Wozy przerabiamy i naprawiamy przede wszystkim za pieniądze zarobione w wyścigach. W sumie przygotowano 24 trasy, podzielone na trzy główne typy – misje (polegające głównie na przewozie towarów w określone miejsce i w określonym czasie), wyścigi po zamkniętych torach i rajdowe odcinki otwarte. Większość z nich osadzono w lokacjach typowo polskich – wsiach i małych miasteczkach. O zwycięstwo walczymy nie tylko z innymi kierowcami, ale i często z niesprzyjającymi warunkami pogodowymi (słońce, deszcz, noc). Jeśli nie dajemy sobie rady w regularnych zawodach, korzystamy z wbudowanego trybu treningowego lub obniżamy poziom trudności (do wyboru trzy stopnie).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 6,3 / 10 na podstawie 253 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,90 PLN

Wymagania wiekowe Trucker

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Trucker

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 256 MB RAM
  • 2 GB na HDD
  • Windows 95SE/98/ME/2000/NT/XP