Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCSwitch
Okładka Trombone Champ (PC)
OkładkaTrombone Champ (PC)

Trombone Champ

Humorystyczna gra rytmiczna autorstwa niezależnego studia Holy Wow. W Trombone Champ naszym zadaniem jest zostanie tytułowym mistrzem puzonu. W tym celu zagramy ponad dwadzieścia utworów i poznamy wiedzę pawianów.

Zręcznościowe | rytmiczne | humorystyczne | muzyczne | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Trombone Champ Premiera

16wrz2022

PC

14wrz2023

Switch

producent: Holy Wow wydawca: Holy Wow

Trombone Champ to humorystyczna gra rytmiczna, będąca debiutancką produkcją niezależnego studia Holy Wow. Naszym zadaniem jest gra na puzonie do rytmu ponad dwudziestu utworów oraz poznawanie wiedzy pawianów w celu zostania tytułowym mistrzem puzonu.

Fabuła

Celem gracza w Trombone Champ jest zostanie tytułowym mistrzem puzonu. Podróż ta zabiera nas przed ponad dwadzieścia utworów oraz przed oblicze pawianów, dzielących się z nami wiedzą na temat muzyki i wszechświata.

Mechanika

Główne mechaniki gry są proste, intuicyjne, kontrolowane ruchem myszki/gałki oraz jednym przyciskiem. Po lewej stronie ekranu znajduje się pionowy pasek, po którym przesuwamy kursor. Z prawej strony nadlatują nuty, reprezentowane przez poziome kreski o różnych długościach i wysokościach. Naszym zadaniem jest przesuwanie kursora po pasku i granie na instrumencie w rytmie nadawanym przez kreski. Dmuchanie w puzon zbyt długo wpływa na nasz wskaźnik oddechu, którego napełnienie skutkuje zadyszką i odbiera nam możliwość grania na kilka sekund. Pomyślne zaliczanie nut zwiększa nasz licznik combo i nagradza większą ilością punktów.

Za wykonane utwory otrzymujemy walutę, którą można wydać na paczki kart. Przedstawiają one słynnych kompozytorów, puzonistów, pojęcia muzyczne oraz gatunki pawianów. Kompletowanie kolekcji kart nagradza nas nowymi grywalnymi muzykami i puzonami. Eksplorując opcje zawarte w grze natrafimy także na pawiany, które w zamian za walutę podzielą się z nami wiedzą oraz odblokują rozmaite sekrety i bonusy.

Tryby gry

Trombone Champ jest tytułem wyłącznie dla pojedynczego gracza. Oprócz zamieszczonych utworów zawiera także tryb gry swobodnej, podczas którego możemy improwizować i grać bez żadnych sugestii lub ograniczeń.

Kwestie techniczne

Oprawa audiowizualna Trombone Champ jest kolorowa, surrealistyczna i przykuwająca uwagę. W grze występuje duża wariacja dostepnych piosenek zaczynając od muzyki klasycznej, na utworach ludowych kończąc.

Ostatnia modyfikacja 26 września 2022

Tryb gry: single player  

Trombone Champ cena w dniu premiery: 53,99 PLN

Wymagania wiekowe Trombone Champ: Odpowiednia dla każdego wieku.

Trombone Champ Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i7-3770 3.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD 4000 lub lepsza
  • 500 MB HDD
  • Windows 7
PC
Switch