Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePS3
Okładka Trash Panic (PS3)

Trash Panic PS3

Trash Panic to innowacyjna gra logiczna, przygotowana przez firmę Sony Computer Entertainment Europe w ramach obchodów Dnia Ziemi w 2009 roku.

Logiczne | na 2 osoby | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka Trash Panic (PS3)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS3:

19marca2009

Kolekcja gier
Obserwuj grę

SCEE przygotowało swoją odpowiedź na Dzień Ziemi 2009 i stworzyło ciekawą grę logiczną z ekologicznym przesłaniem. Podstawowe założenia tytułu opierają się na schemacie popularnego Tetrisa, ale całokształt od znanej produkcji z klockami mocno się różni.

Zadaniem użytkownika Playstation3 jest takie manewrowanie spadającymi śmieciami, aby upchnąć ich jak najwięcej w koszu. Gracz musi wykorzystywać dane mu przez autorów narzędzia oraz myśleć strategicznie, aby masa niepotrzebnych przedmiotów zmieściła się w plastikowym pudle. Im więcej elementów uda się wepchnąć, tym produkcja podliczy wyższy wynik i wystawi lepszą ocenę. W zależności od tego czy osoba podoła zadaniu i pomieści wszystko w koszu czy też nie otrzyma tytuł „Eko-friendly” lub „Ego-friendly”.

Żywotność gry zwiększają zależności między śmieciami. Cięższe rzeczy dobrze wpływają na spłaszczanie elementów pod nimi, a artykuły biodegradowalne potrafią szybko się rozłożyć w pojemniku, jeśli tylko zostaną umieszczone obok siebie.

Trash Panic wygląda przyjemnie dla oka, choć same założenia nie pozwoliły twórcom rozwinąć skrzydeł i zamieścić w grze wielu ciekawych efektów graficznych. Poszczególne śmieci są bardzo kolorowe, a sporym atutem tytułu jest fizyka spadających elementów, które poddają się grawitacji i rozmieszczają wewnątrz kosza.

SCEE wykorzystało możliwości konsoli i umożliwiło zdobywanie trofeów, a także nagrywanie swoich prób i wysyłanie ich bezpośrednio na serwery YouTube. Nie zabrakło też rankingów oraz możliwości rywalizacji w dwie osoby na wspólnym ekranie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 7 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Trash Panic

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.