Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Trainz Trouble (PC)
OkładkaTrainz Trouble (PC)

Trainz Trouble PC

Casualowa gra logiczna w stylu kultowego Locomotion. Gracz wciela się w rolę dróżnika kolejowego, a jego zadaniem jest pokierowanie ruchem pociągów w taki sposób, by wszystkie składy bezpiecznie dojechały do celu.

Logiczne | pociągi | casual

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Trainz Trouble Premiera PC

21sierpnia2013

producent: N3V Games wydawca: Big Fish Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Trainz Trouble

Mini Motorways

Loco-Mania

Mini Metro

Trainz Trouble to podjęta przez niezależne studio N3VGames próba przypomnienia graczom gier logicznych z pociągami w roli głównej. Produkcja inspirowana m.in. kultowym cyklem Locomotion, pierwotnie ukazała się w wersji na smartfony i tablety, jednak z czasem doczekała się również portu na komputery PC.

Gra nie posiada wyraźnie zarysowanej fabuły. Gracz wciela się w rolę dróżnika kolejowego, a jego zadaniem jest pokierować ruchem pociągów na planszy w taki sposób, by wszystkie bezpiecznie dojechały do celu. Wymaga to przede wszystkim zręcznego operowania zwrotnicami, refleksu, spostrzegawczości oraz dobrego wyczucia czasu.

Twórcy Trainz Trouble przygotowali blisko 70 plansz ulokowanych m.in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Australii. Wraz z postępami w grze rośnie poziom trudności, co przekłada się przede wszystkim na większą liczbę pociągów, które jednocześnie poruszają się po torach, a także wzmożony ruch uliczny. Zdobywane podczas wykonywania misji wirtualne pieniądze można wydać na rozmaite ułatwienia.

Przygotowując konwersję przeznaczoną na komputery PC, deweloperzy z N3VGames zadbali o dostosowanie systemu sterowania do obsługi za pomocą klawiatury i myszki. Intuicyjnie prosty interfejs użytkownika nie powinien sprawić problemu nawet mniej doświadczonym graczom.

Oprawa audiowizualna Trainz Trouble zaprojektowana została z myślą o upodobaniach odbiorców z rynku casual. Twórcy sięgnęli po prostą, trójwymiarową grafikę w rzucie izometrycznym oraz nieskomplikowane animacje. Całość wyraźnie wskazuje na smartfonowy rodowód gry.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Trainz Trouble: Odpowiednia dla każdego wieku.

Trainz Trouble Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1.0 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta graficzna (zgodna z DirectX 9.0)
  • 365 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8