Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Loco-Mania (PC)
OkładkaLoco-Mania (PC)

Loco-Mania PC

Aby pociąg mógł jeździć, potrzebny jest maszynista – o tym wie każde dziecko.

Symulacje

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Loco-Mania Premiera PC

3marca2006

pudełko PL

22maja2006

producent: 7FX wydawca: Lighthouse Interactive wydawca PL: Play-publishing Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Loco-Mania

Mini Motorways

Locoland

LEGO Loco

Aby pociąg mógł jeździć, potrzebny jest maszynista – o tym wie każde dziecko. Często jednak zapomina się, że równie istotnym czynnikiem wpływającym na ruch żelaznych kolosów są dyspozytorzy, wydający polecenia „kierowcom” żelaznych kolosów i dbający o to, aby dwie lokomotywy nigdy nie spotkały się na tym samym torze. O pracy dyspozytora kolejowego traktuje właśnie Loco-Mania.

W Loco-Mania gracz obejmuje kontrolę nad wycinkiem hipotetycznego terytorium, pokrytego gęstą siatką szyn. Jego zadaniem jest tak manewrować zwrotnicami, semaforami i ogólnym ruchem pociągów, aby lokomotywy bezpiecznie się omijały i podążały w kierunku miejsca przeznaczenia. Oczywiście trzeba to robić najszybciej jak to tylko możliwe – za zbędne opóźnienia nie otrzymamy bowiem punktów. W sumie na pokonanie czeka dwanaście zróżnicowanych plansz o wzrastającym poziomie trudności. Kolejne terytoria można ściągnąć za pośrednictwem oficjalnej strony programu.

Autorzy uwzględnili dwadzieścia sześć szczegółowo oddanych modeli lokomotyw (zarówno parowe, spalinowe jak i elektryczne) oraz trzy tuziny wagonów. Bogate, trójwymiarowe środowisko obfituje w dużą ilość efektów wizualnych, jak światła i cienie liczone w czasie rzeczywistym, nisko wiszące chmury a także różne efekty pogodowe (śnieg, deszcz i mgła). Oprawę audiowizualną zamyka bogata oferta efektów dźwiękowych, oczywiście wiernych temu co można na co dzień usłyszeć na dworcach kolejowych.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 235 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.6 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Loco-Mania cena w dniu premiery: 29,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Loco-Mania

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Loco-Mania Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta graficzna 32 MB
  • 500 MB HDD