Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiXONESwitchPCPS4
Okładka Trailblazers (PS4)
OkładkaTrailblazers (PS4)

Trailblazers

Ukierunkowana na kooperację, futurystyczna gra wyścigowa łącząca elementy znane z takich produkcji jak WipEout, Mario Kart i Splatoon. Podczas zabawy jeździmy pojazdami malującymi trasy. Zostawiane ślady przyśpieszają maszyny kierowane przez członków naszej drużyny.

Wyścigi | science fiction | na 2 osoby | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Trailblazers Premiera

8maj2018

PC PS4

9maj2018

XONE

15lis2018

Switch

Trailblazers to niecodzienna gra wyścigowa na platformę PS4, PC itd.. Produkcja została stworzona przez brytyjskie studio Supergonk. Jest to pierwszy tytuł tego dewelopera, w którym jednak pracują doświadczeni twórcy z Codemasters, Bizarre Creations i Lionhead. Projekt wydała firma Rising Star Games.

Mechanika

Opisywana gra jest interesującym połączeniem takich tytułów jak WipEout, Mario Kart i Splatoon. Gracze wcielają się w kierowców futurystycznych pojazdów i ścigają się na zakręconych trasach w ramach drużynowych zmagań 3 na 3. Podczas jazdy maszyny zostawiają za sobą ślad o kolorze przypisanym do naszego zespołu. Po wjechaniu na zamalowany fragment trasy zaczynamy przyspieszać. W związku z tym ogromny wpływ na wyniki ma korzystanie ze śladów członków ekipy oraz zamalowywanie tych konkurencji. Należy jednak uważać z farbą, gdyż nie jest ona nieograniczona. Dzięki temu wyścigi wymagają nie tylko zręczności, ale także strategii oraz szybkiego przystosowywania się do nieustannie zmieniających się warunków.

W Trailblazers dostępnych jest sporo zróżnicowanych pojazdów. Różnią się one nie tylko wyglądem, ale i statystykami – jedne są szybsze, inne lepiej skręcają itd. Do tego możemy wybierać kierowców, wśród których znajdują się kosmici i roboty.

Tryby gry

Trailblazers, choć przeznaczone przede wszystkim do zabawy w co-opie, umożliwia rozgrywki dla jednego gracza w kampanii fabularnej pełnej rozmaitych wyzwań. W trybie multiplayer możemy bawić się przez Internet. Do sieciowej rozgrywki dołączamy samemu (gra dobiera nam losowych kompanów) lub z przyjaciółmi siedzącymi na tej samej kanapie, gdyż dostępny jest tryb split-screen.

Kwestie techniczne

Gra w wersji na platformę PS4, PC itd. oferuje wysokiej jakości trójwymiarową grafikę o kreskówkowej stylistyce. Podczas zabawy przygrywa nam elektroniczna muzyka przygotowana przez artystów z nurtu indie.

Ostatnia modyfikacja 23 lutego 2018

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran  

Klasyfikacja PEGI Trailblazers

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Trailblazers Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 650 lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows 8 64-bit
PC
PS4
XONE
Switch