Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS4XONESwitch
Okładka Trailblazers (PC)
OkładkaTrailblazers (PC)

Trailblazers

Ukierunkowana na kooperację, futurystyczna gra wyścigowa łącząca elementy znane z takich produkcji jak WipEout, Mario Kart i Splatoon. Podczas zabawy jeździmy pojazdami malującymi trasy. Zostawiane ślady przyśpieszają maszyny kierowane przez członków naszej drużyny.

Wyścigi | science fiction | na 2 osoby | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Trailblazers Premiera

8maj2018

PC PS4

9maj2018

XONE

15lis2018

Switch

Gry podobne do Trailblazers

Pacer

Death Road

Flashout 2

Trailblazers to niecodzienna gra wyścigowa na platformę PS4, PC itd.. Produkcja została stworzona przez brytyjskie studio Supergonk. Jest to pierwszy tytuł tego dewelopera, w którym jednak pracują doświadczeni twórcy z Codemasters, Bizarre Creations i Lionhead. Projekt wydała firma Rising Star Games.

Mechanika

Opisywana gra jest interesującym połączeniem takich tytułów jak WipEout, Mario Kart i Splatoon. Gracze wcielają się w kierowców futurystycznych pojazdów i ścigają się na zakręconych trasach w ramach drużynowych zmagań 3 na 3. Podczas jazdy maszyny zostawiają za sobą ślad o kolorze przypisanym do naszego zespołu. Po wjechaniu na zamalowany fragment trasy zaczynamy przyspieszać. W związku z tym ogromny wpływ na wyniki ma korzystanie ze śladów członków ekipy oraz zamalowywanie tych konkurencji. Należy jednak uważać z farbą, gdyż nie jest ona nieograniczona. Dzięki temu wyścigi wymagają nie tylko zręczności, ale także strategii oraz szybkiego przystosowywania się do nieustannie zmieniających się warunków.

W Trailblazers dostępnych jest sporo zróżnicowanych pojazdów. Różnią się one nie tylko wyglądem, ale i statystykami – jedne są szybsze, inne lepiej skręcają itd. Do tego możemy wybierać kierowców, wśród których znajdują się kosmici i roboty.

Tryby gry

Trailblazers, choć przeznaczone przede wszystkim do zabawy w co-opie, umożliwia rozgrywki dla jednego gracza w kampanii fabularnej pełnej rozmaitych wyzwań. W trybie multiplayer możemy bawić się przez Internet. Do sieciowej rozgrywki dołączamy samemu (gra dobiera nam losowych kompanów) lub z przyjaciółmi siedzącymi na tej samej kanapie, gdyż dostępny jest tryb split-screen.

Kwestie techniczne

Gra w wersji na platformę PS4, PC itd. oferuje wysokiej jakości trójwymiarową grafikę o kreskówkowej stylistyce. Podczas zabawy przygrywa nam elektroniczna muzyka przygotowana przez artystów z nurtu indie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna / podzielony ekran  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Trailblazers cena w dniu premiery: 107,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Trailblazers

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Trailblazers Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 650 lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows 8 64-bit
PC
PS4
XONE
Switch