Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Toyota Celica GT Rally (PC)

Toyota Celica GT Rally PC

Toyota Celica GT Rally to gra autorstwa Gremlin Graphics, która pozwoli Ci zasiąść za kierownicą tytułowego samochodu i wziąć udział w kilku rajdach, podzielonych na kolejne odcinki specjalne.

Wyścigi | samochodowe | rajdy

PC Windows
Okładka Toyota Celica GT Rally (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23listopada1992

Toyota Celica GT Rally to gra autorstwa Gremlin Graphics, która pozwoli Ci zasiąść za kierownicą tytułowego samochodu i wziąć udział w kilku rajdach, podzielonych na kolejne odcinki specjalne.

Program budzi słuszne skojarzenia z grą Test Drive, zwłaszcza w kwestii sterowania samochodem i sposobu przedstawienia akcji. Do pełnej obsługi pojazdu wystarczą klawisze kursora, chyba że ustawiliśmy w opcjach ręczną skrzynię biegów. Wówczas dochodzą kolejne dwa klawisze odpowiedzialne za ich zmianę. Akcja ogranicza się do przesuwającego się przed szybą krętego i pełnego rozmaitych wzniesień toru. Trzeba jeździć tak, aby nie wypaść z trasy i nie rozbić się o stojące w jej pobliżu drzewa. Każda kraksa to dwadzieścia sekund kary do ogólnego czasu przejazdu. Zanim wyruszymy w bój, możemy przeglądnąć każdy odcinek z perspektywy lotu ptaka i zapamiętać wszystkie zakręty. Gra co prawda informuje o ich stopniu trudności także podczas jazdy, ale robi to na tyle późno, że lepiej poświęcić chwilę czasu i przygotować się porządnie do ich pokonywania wcześniej.

Grafika sprawia początkowo przyjemne wrażenie, wszystkie elementy tła są bowiem ładne i kolorowe. Po kilku przejazdach zaczyna jednak razić monotonność obiektów i brak jakiegokolwiek zróżnicowania pomiędzy kolejnymi etapami (jedyne zmiany to ilość zakrętów i wzniesień). W grze nie uświadczymy ani jednego samochodu przeciwnika, co także nie świadczy na jej korzyść. Ścigamy się tylko i wyłącznie z czasem, co po kilku przejazdach może okazać się nużące. Poza tym razi niefortunne zachowanie się samochodu na trasie, który podczas jazdy bardziej przypomina sunący z ogromną prędkością poduszkowiec niż sportowy bolid.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,7 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Gry podobne do Toyota Celica GT Rally

Wymagania wiekowe Toyota Celica GT Rally

odpowiednia dla każdego wieku