Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweNDS
Okładka Touch Detective (NDS)

Touch Detective NDS

Touch Detective jest typową grą przygodową w staroszkolnym stylu, jakich mnóstwo na komputerach osobistych. Główną bohaterką Touch Detective jest Rina - miła dziewczynka z dużą głową. Gra dzieli się na cztery epizody, z których każdy owiany jest tajemnicą do rozwikłania.

Przygodowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Touch Detective (NDS)

producent: BeeWorks

wydawca: Atlus

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

24października2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Główną bohaterką Touch Detective jest Rina - miła dziewczynka z dużą głową. Gra dzieli się na cztery epizody, z których każdy owiany jest tajemnicą do rozwikłania. W pierwszym na przykład musimy pomóc przyjaciółce Riny odzyskać sny, które niedawno straciła z niewiadomych przyczyn.

Touch Detective jest typową grą przygodową w staroszkolnym stylu, jakich mnóstwo na komputerach osobistych. Nowością jest tutaj wykorzystanie dwóch ekranów NDS-a, w tym tego dotykowego.

Górny wyświetlacz pokazuje cały czas głowę Riny. Dzięki mimice twarzy możemy z łatwością odczytać jej emocje i wydobyć z nich ewentualne wskazówki. Nieraz w czasie dialogów z postaciami postronnymi zauważamy dymek z konkretnym spostrzeżeniem na temat rozmowy czy danego rozmówcy. Jest to doskonały sposób na przekazywanie graczowi wskazówek bez przerywania zabawy.

Dolny ekranik ukazuje środowisko gry, w którym przychodzi nam szukać wskazówek i przepytywać napotkanych ludzi. Riną kierujemy poprzez wskazywanie rysikiem miejsc czy akcji, które ma wykonać. Wszystkie znalezione przedmioty są uwzględniane w specjalnym notatniku.

Grafika Touch Detective jest dość specyficzna. Na pewno spodoba się ludziom, tolerującym delikatnie mangowe klimaty. Lokację są narysowane bardzo starannie, choć w stylu przypominającym nieco komiksy Penny Arcade, więc nie można się po nich spodziewać zbytniej szczegółowości. Wszelkie obiekty i postacie są w pełni trójwymiarowe i wykonane przy użyciu cel-shadingu, dzięki czemu mamy wrażenie, jakbyśmy oglądali kreskówkę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.8 / 10 na podstawie 23 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Touch Detective

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Mystery Detective już w Europie
Mystery Detective już w Europie

wiadomość25 marca 2007

Europejscy posiadacze konsoli NDS, a jednocześnie fani przygodówek, mogą już nabyć grę Mystery Detective, która już jakiś czas temu ukazała się w Stanach Zjednoczonych jako Touch Detective i spotkała się tam z całkiem dobrym przyjęciem. Europejskim wydawcą gry została firma 505 Games.

Będzie sequel Touch Detective?
Będzie sequel Touch Detective?

wiadomość4 stycznia 2007

Przygodówka pt. Touch Detective dla konsoli Nintendo DS nie była zła. Owa gra znalazła wielu zwolenników w Japonii i Stanach Zjednoczonych, więc plan stworzenia jej kontynuacji nie powinien nikogo specjalnie dziwić. Na sequel wskazuje obrazek, widoczny na oficjalnej witrynie internetowej omawianego produktu.

Ruszyła strona Touch Detective, nowej przygodówki na NDS
Ruszyła strona Touch Detective, nowej przygodówki na NDS

wiadomość25 września 2006

Amerykański wydawca gry Touch Detective, Atlus, uruchomił jej anglojęzyczną stronę. Fani przygodówek mogą zacierać ręce, bowiem wszystko wskazuje na to, że przenośna konsola Nintendo nadała nowe znaczenie stareńkiemu point’n’click.