Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCPS2NDS
Okładka Top Trumps: Dogs and Dinosaurs (PC)
OkładkaTop Trumps: Dogs and Dinosaurs (PC)

Top Trumps: Dogs and Dinosaurs

Gra o tematyce karcianej. Możemy wybierać pomiędzy dwoma taliami. Podejmują one tematykę psów oraz prehistorycznych gadów, czyli dinozaurów. Gracze porównują następnie wybrane parametry posiadanych kart.

Logiczne | dinozaury | karciane

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Top Trumps: Dogs and Dinosaurs Premiera

12paź2007

PS2 NDS PC

producent: SoGoPlay Ltd. wydawca: Ubisoft Strona oficjalna

Top Trumps: Dogs & Dinosaurs jest drugą grą przygotowaną w ramach tytułowej serii. Ponownie mamy do czynienia z produktem nawiązującym do stosunkowo popularnej zabawy z użyciem kart, która zdecydowanie największym powodzeniem cieszyła się w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku. Zasady rozgrywki pozostawiono w niezmienionej postaci w stosunku do oryginału i pierwszej odsłony serii Top Trumps. Każda z uczestniczących w rozgrywce osób w początkowej fazie zabawy otrzymuje ustaloną liczbę kart. Obiekty te opisane są różnorakimi współczynnikami, powiązanymi z tematyką wybranej talii. Zabawa polega na wybieraniu określonych współczynników (np. parametru siły danego superbohatera). Zwycięża ten z graczy, którego karta posiada najwyższą wartość.

Za wydanie tej produkcji ponownie odpowiedzialny jest francuski Ubisoft. Nie zmieniły się także platformy docelowe. Podobnie jak w przypadku Horror & Predators, produkt ten przygotowano z myślą o posiadaczach trzech różnych platform sprzętowych – komputerów osobistych oraz dwóch typów konsol (PlayStation 2 i Nintendo DS). Wszystkie trzy wersje Dogs & Dinosaurs prezentują bardzo zbliżony poziom wykonania.

W przeciwieństwie do pierwszej części serii, w której mieliśmy do czynienia z dość drapieżnymi istotami czy wręcz potworami, tym razem zadbano o talie kart związanych z nieco inną tematyką. Zgodnie z tym, co może sugerować tytuł, są to zarówno sympatyczne czworonogi (psy), jak i prehistoryczne gady (dinozaury).

Żadnych poważniejszych zmian nie doczekała się właściwa rozgrywka. W dalszym ciągu możemy więc wybierać pomiędzy kilkoma standardowymi trybami zabawy. Quick Start pozwala na rozegranie szybkiego pojedynku, bez konieczności dokonywanych żadnych szczegółowych ustawień. Przewidziano też naturalnie możliwość uczestniczenia w bardziej złożonych starciach. W zależności od dokonanego wyboru, możemy bawić się w pojedynkę lub z innymi graczami. Quiz pozwala na sprawdzenie swojej wiedzy na temat pojawiających się w grze psów oraz dinozaurów. Najciekawiej wypada jednak Tournament Mode, w którym uczestniczymy w serii coraz trudniejszych zawodów.

Podobnie jak w przypadku pierwszej odsłony cyklu, szczególnie duży nacisk położono na konieczność kolekcjonowania kart. Celem tych działań jest oczywiście przygotowanie jak najlepszej talii, by zwiększyć swoje szanse na odniesienie zwycięstwa. Jak już zostało powiedziane, zawarte w obu taliach karty opisane zostały wieloma współczynnikami. Może to być na przykład waga danego zwierzęcia. Gracz musi rozsądnie dobierać parametry, które mają zostać następnie porównane. Nie zapomniano także o możliwości odkrywania sekretnych i zazwyczaj bardzo cennych kart. Ponadto wiele z tych obiektów, włącznie z medalami i innymi trofeami, można odblokować w nagrodę za wygrywanie kolejnych turniejów.

Oprawa wizualna gry prezentuje bardzo zbliżony poziom wykonania do Horror & Predators. Obserwujemy więc przede wszystkim ciekawie zaprojektowane karty do gry. Nie zapomniano też jednak o trójwymiarowych modelach postaci.

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Top Trumps: Dogs and Dinosaurs

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Top Trumps: Dogs and Dinosaurs Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 500 MHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 16 MB (Riva TNT lub lepsza)
  • Windows XP
PS2
NDS
PC