Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePS2PCNDS
Okładka Top Trumps: Doctor Who (PS2)

Top Trumps: Doctor Who

Elektroniczna wersja gry karcianej, nawiązująca do popularnych seriali science-fiction z udziałem tytułowego podróżnika. Możemy bawić się według klasycznych zasad lub zdecydować na jeden z bardziej innowacyjnych trybów rozgrywki.

Logiczne | science fiction | seriale TV | karciane

Okładka Top Trumps: Doctor Who (PS2)

data premiery gry:

16maj2008

PS2 NDS PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Top Trumps: Doctor Who jest elektroniczną wersją popularnej gry karcianej dla dzieci. Tym razem w centrum zainteresowania znajdują się przygody tytułowego bohatera, podróżującego w czasie i przestrzeni. Za przygotowanie gry odpowiedzialne jest studio developerskie Ironstone Partners. Warto też dodać, iż w przeszłości ukazywały się już zbliżone tematycznie tytuły. Mowa tu między innymi o wydanych przez koncern UbiSoft grach Top Trumps: Horror and Predators i Top Trumps: Dogs and Dinosaurs.

Top Trumps: Doctor Who w dużym stopniu nawiązuje do współczesnej wersji serialu Doctor Who, w rezultacie czego ma się do czynienia z dziesiątym już wcieleniem tytułowego podróżnika, granym przez Davida Tennanta. Nie brakuje też odwołań do równolegle emitowanej kreskówki Doctor Who: Infinite Quest. Na kartach w sumie zobrazowano ponad trzydzieści postaci, w większości doskonale znanych miłośnikom serialu. Są to zarówno obrońcy galaktycznego pokoju, jak i przedstawiciele agresywnie nastawionych frakcji. Oprócz wspomnianego już doktora swoich wizerunków doczekały się takie osobistości jak Martha Jones, Kapitan Jack, Cyberczłowiek, Imperator Daleków czy Sycorax. Osoby te opisane zostały kilkoma współczynnikami, takimi jak wzrost, inteligencja czy odwaga, każdą opatrzono również krótką notką, pozwalającą uzyskać wielu interesujących informacji na jej temat.

Zabawa może być prowadzona na wiele różnych sposobów, w tym w trybie klasycznym (praktycznie niezmienione zasady w stosunku do oryginalnej gry karcianej) a także trybie przygodowym, w którym zajmujemy się zaprowadzaniem porządku we wszechświecie. Przewidziano także opcję uczestniczenia w zmaganiach multiplayer, stworzonych z myślą o dwóch osobach.

Pewną atrakcją są zawarte w Top Trumps: Doctor Who proste mini-gry. Mogą one sprawdzać zarówno zręczność gracza, jak i jego zdolność do zapamiętywania oraz kojarzenia istotnych faktów. Oprawa audiowizualna gry jest bardzo uproszczona.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Top Trumps: Doctor Who

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Top Trumps: Doctor Who

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8MB
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • Windows 2000/XP
PS2
NDS
PC