Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacje3DS
Okładka Tomodachi Life (3DS)
OkładkaTomodachi Life (3DS)

Tomodachi Life 3DS

Aplikacja w stylu gry The Sims, w której obserwujemy życie stworzonych przez siebie postaci Mii. Zadania gracza są bardzo uproszczone, gdyż ograniczają się do zaimportowania, lub wytworzenia nowego bohatera, którego następnie się ubiera i śledzi jego dalsze losy.

Symulacje | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tomodachi Life Premiera 3DS

18kwietnia2013

producent: Nintendo wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Tomodachi Life to program rozrywkowy, będący swego rodzaju wariacją na temat serii The Sims. W produkcji autorstwa firmy Nintendo, znanej z takich gier jak Super Mario, The Legend of Zelda, itd., tworzymy postacie Mii i obserwujemy ich życie.

Rozgrywka nie ma odgórnie wyznaczonego celu i chodzi w niej głównie o odtwarzanie w wirtualnym świecie swoich ulubionych aktorów, artystów muzycznych, czy też członków rodziny i przyjaciół. Aplikacja pozwala na stworzenie wirtualnego bohatera, któremu nadajemy odpowiedni wygląd, przyodziewamy w ubrania i to właściwie tyle. Ludziki zaczynają bowiem żyć własnym życiem, a my możemy obserwować ich zachowania. Te różnią się w zależności od charakteru Mii – jedne lubią tańczyć, inne rapować, kolejne chodzą na zakupy, a jeszcze inne grają w gry. Dodatkowo deweloper umożliwił także pobieranie oficjalnych odpowiedników takich gwiazd jak Christina Aguilera, Shaquille O'Neal i nie tylko.

Oprawa graficzna stworzona została w technice 3D, jednak nie jest to najładniejszy tytuł dostępny na kieszonsolce firmy Nintendo. Produkcja pozbawiona jest zaawansowanych efektów, czy tez pięknie zaprojektowanych światów, gdyż oprócz ubrań Mii zmieniają się tylko miejsca, w których przebywają postacie. Są to jednak bardzo ograniczone lokacje, np. niewielki pokój, namiot, kabina statku kosmicznego, itd.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Tomodachi Life: Odpowiednia dla każdego wieku.