Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSP
Okładka Tom Clancy's Splinter Cell Essentials (PSP)

Tom Clancy's Splinter Cell Essentials PSP

Tom Clancy's Splinter Cell Essentials jest kolejną grą z popularnej serii, traktującej o emocjonujących przygodach specjalnego agenta, pracującego dla amerykańskiego rządu.

Akcji | TPP | skradanki | szpiegowskie | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Tom Clancy's Splinter Cell Essentials (PSP)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

21marca2006

13kwietnia2006

pudełko PL

Tom Clancy's Splinter Cell Essentials jest kolejną grą z popularnej serii, traktującej o emocjonujących przygodach specjalnego agenta, pracującego dla amerykańskiego rządu. Omawiany produkt został przygotowany przez korporację Ubisoft Entertainment wyłącznie z myślą o kieszonkowej konsoli PlayStation Portable i stanowi zarazem debiut wspomnianego cyklu na niniejszej platformie.

Zabawę rozpoczynamy dokładnie w chwili zakończenia akcji gry Tom Clancy’s Splinter Cell: Double Agent, znanej posiadaczom stacjonarnych systemów elektroniczno-rozrywkowych. Jednakże warstwa fabularna skupia się na wydarzeniach z przeszłości – dzięki zaimplementowanym retrospekcjom mamy okazję kierować postacią „Rybaka” w szeregu misji, związanych z rozmaitymi etapami jego kariery. Umożliwiono nam nawet cofnięcie się do momentu, gdy Sam służył jeszcze w wojskowej jednostce U.S. Navy SEALs.

Naturalnie sposób rozgrywki nie uległ żadnej radykalnej zmianie w stosunku do poprzednich części Tom Clancy’s Splinter Cell, więc nadal obserwujemy przebieg akcji z perspektywy trzeciej osoby, skradamy się w ciemnościach, dyskretnie eliminujemy przeciwników, śledzimy otoczenie przy pomocy filtrów, otwieramy zamki etc. Autorzy wprowadzili większość wykorzystywanych dotychczas przez Fishera broni i szpiegowskich gadżetów, jak również udostępnili garść nowych przedmiotów. Ponadto developerzy postarali się o przystosowanie dość rozbudowanego interfejsu tak, aby bezproblemowo używało się go każdemu posiadaczowi PSP. Dodatkowo przygotowano tryb multiplayer, pozwalający na kilkuosobową rywalizację agentów za pośrednictwem bezprzewodowego połączenia w standardzie Wi-Fi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna    

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 200 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199,90 PLN

Gry podobne do Tom Clancy's Splinter Cell Essentials

Klasyfikacja PEGI Tom Clancy's Splinter Cell Essentials

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Tom Clancy's Splinter Cell Essentials

PlayStation Portable

PlayStation Portable

Wykorzystuje: karta pamięci 32 MB

Tom Clancy's Splinter Cell Essentials - recenzja gry
Tom Clancy's Splinter Cell Essentials - recenzja gry

Recenzja 7 czerwca 2006, 11:27

Teren naszych działań w Essentials obejmuje cały świat. Udamy się do Kolumbii, żeby uwolnić ważną osobistość, wkradniemy się na obszar podzielonej Jugosławii, a nawet przekroczymy próg najlepiej strzeżonego budynku na całym globie, czyli kwatery NSA. Na tym nie koniec dobrych wiadomości. Co powiecie na małą wyprawę do... Warszawy? Tak! Sam Fisher trafi również do fabryki w Warszawie. Niestety, muszę Was rozczarować – Amerykanie również mają swoją „Warsaw” w stanie Indiana. Wielka szkoda, przyznam szczerze, że w pewnym momencie sam uwierzyłem, że zwiedzę zakątki stolicy mojej ojczyzny. Co ciekawe, jedna z misji nawiązuje do wydarzeń Splinter Cell: Double Agent, który zostanie wydany dopiero pod koniec roku!