Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiGBA
Okładka Tom Clancy's Rainbow Six: Rogue Spear (GBA)

Tom Clancy's Rainbow Six: Rogue Spear GBA

Jedna z bardziej skomplikowanych taktycznych strzelanek, które zdecydowano się wydać na przenośną konsolkę firmy Nintendo. Stajemy na czele drużyny antyterrorystów. Naszym zadaniem jest między innymi ratowanie zakładników.

Akcji | terroryzm | współczesne konflikty | taktyczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Tom Clancy's Rainbow Six: Rogue Spear (GBA)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

18marca2002

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kieszonkowa wersja jednej z najbardziej znanych i cenionych PeCetowych strzelanin. Podobnie jak w przypadku pierwowzoru, mamy tu do czynienia z produktem, w którym bardzo duży nacisk położony został na warstwę taktyczną. Rogue Spear daleko jest więc do klasycznych zręcznościowych strzelanin. Gracz musi dokładnie planować kolejne posunięcia, odpowiednio dobierać członków drużyny i wyposażenie, a także dbać o swoich ludzi, gdyż bardzo łatwo mogą zginąć. Wersja przeznaczona na konsolę GameBoy Advance przenosi zadziwiająco dużo elementów z pierwotnej edycji Rogue Spear. W rezultacie jest to jedna z trudniejszych gier wydanych na tę przenośną konsolkę.

W trakcie zabawy wcielamy się w postać dowódcy tytułowego oddziału antyterrorystycznego. Ekipa może składać się z maksymalnie czterech postaci, nad którymi sprawujemy oczywiście pełną kontrolę. Do rozegrania jest kilkanaście zróżnicowanych misji. Niektóre zadania wymagają jedynie wyeliminowania wszystkich terrorystów. Trafiają się też jednak ciekawsze zlecenia, wymagające na przykład ratowania więzionych zakładników. Sterowane przez nas postaci opisane są podstawowymi współczynnikami, takimi jak celność, refleks, czy umiejętność pozostawania w ukryciu. W tym ostatnim przypadku można przede wszystkim liczyć na atakowanie wrogów z zaskoczenia.

Członków drużyny dobiera się jeszcze przed przystąpieniem do danej misji. Są to ludzie reprezentujący cztery różne profesje, między innymi snajperzy, eksperci od materiałów wybuchowych, czy osoby specjalizujące się w działaniach zwiadowczych. Gracz musi nie tylko odpowiednio dobrać postaci, ale i odpowiednio wykorzystywać ich umiejętności na polu bitwy. Akcja, podobnie jak w przypadku konkurencyjnego The Sum of All Fears, obserwowana jest w rzucie izometrycznym. Warto jednocześnie dodać, iż dowodzenie drużyną jest dość skomplikowane. Dzieje się tak głównie za sprawą dużej liczby akcji, które możemy wybierać. W rezultacie wiele ataków warto sobie przećwiczyć. Wizualnie gra prezentuje się bardzo dobrze. Drużyna jest ładnie animowana, a otoczenie szczegółowo wykonane. Niejednokrotnie do celu misji prowadzi wiele różnych ścieżek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Tom Clancy's Rainbow Six: Rogue Spear

Wymagania wiekowe Tom Clancy's Rainbow Six: Rogue Spear

12+