Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4
Okładka Tokyo Ghoul:re Call to Exist (PC)

Tokyo Ghoul:re Call to Exist

Tokyo Ghoul:re Call to Exist to gra akcji bazująca na licencji popularnej mangi. Zabawa koncentruje się na rozgrywkach wieloosobowych, w których ścierają się drużyny ghuli i ludzi. Poza potyczkami PvP dostępny jest także tryb kooperacyjny.

Akcji | TPP | fantasy | horror | manga i anime | multiplayer | kooperacja

Okładka Tokyo Ghoul:re Call to Exist (PC)

data premiery gry:

15lis2019

PS4 PC

Tokyo Ghoul: re Call to Exist to wydana na platformę PC i PS4 trzecioosobowa gra akcji. Projekt opracowało studio Three Rings, a wydała firma Bandai Namco Entertainment.

Fabuła

Gra nastawiona jest na rozgrywki multiplayer, dlatego nie posiada skomplikowanego scenariusza. Dysponuje za to bogatym tłem fabularnym dzięki temu, że bazuje na licencji japońskiego komiksu Tokyo Ghoul, którego autorem jest Sui Ishida.

Akcja Tokyo Ghoul: re Call to Exist, tak jak mangi, toczy się w alternatywnej wersji współczesnej Japonii, gdzie obok zwykłych śmiertelników żyje rasa ghuli, czyli nadnaturalnych istot, które aby przeżyć, muszą żywić się ludzkim mięsem. Poluje na nie organizacja CCG, werbująca śledczych o wysokim potencjale bojowym.

Mechanika

Wydane na PC i PS4 Tokyo Ghoul: re Call to Exist to multiplayerowa gra akcji, w której wydarzenia ukazywane są z perspektywy trzecioosobowej. Rozgrywka koncentruje się na zręcznościowej walce. Projekt oferuje bogaty wybór grywalnych postaci, zarówno ghuli, jak i śledczych. Ta pierwsza grupa walczy, wykorzystując tzw. kagune, czyli unikalny dla każdego przedstawiciela tego gatunku organ służący do obrony i ataku. CCG pobiera je z ciał zabitych ghuli i przeobraża je w specjalne bronie, znane jako quinque, dające śledczym szansę w starciach z nadnaturalnym wrogiem.

W grze możemy pokierować większością postaci znanych z komiksu. Wśród nich znaleźli się Ken Kaneki, Touka Kirishima, Nishiki Nishio, Juuzou Suzuya czy Yakumo Oomori. Każde z nich dysponuje unikalnymi atakami i zdolnościami specjalnymi.

Starcia toczą się na dużych zamkniętych mapach i mają charakter grupowy – jedna drużyna składa się z ghuli, a druga ze śledczych.

Tryby gry

Gra oferuje dwa tryby zabawy. Możemy bawić się w potyczkach PvP, ramach których ścierają się ze sobą dwie grupy graczy, lub też spróbować sił w trybie kooperacyjnym, gdzie drużyna użytkowników łączy siły przeciwko wrogom sterowanym przez sztuczną inteligencję.

Kwestie techniczne

Tokyo Ghoul: re Call to Exist posiada miłą dla oka oprawę graficzną. Jest ona w pełni trójwymiarowa, ale opracowano ją w kreskówkowym stylu, wzorując się na animowanej adaptacji komiksowego pierwowzoru.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-8  

Oczekiwania czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 67 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199,00 PLN

Klasyfikacja PEGI Tokyo Ghoul:re Call to Exist

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Tokyo Ghoul:re Call to Exist

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-2550K 3.4 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 770 / Radeon R9 290 lub lepsza, 15 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-2300 2.8 GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 1050 / Radeon HD 7870 lub lepsza, 15 GB HDD, Windows 7 SP1 64-bit

PS4
PC