Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4
Okładka Black Clover: Quartet Knights (PC)

Black Clover: Quartet Knights

Black Clover: Project Knights

Black Clover: Quartet Knights to stworzona przez Bandai Namco adaptacja mangi i anime Black Clover, autorstwa Yuki Tabaty. Gra opowiada o przygodach chłopca o imieniu Asta, który, żyjąc w wyjątkowo przesiąkniętym magią świecie, sam nie posiada do niej żadnego talentu.

Akcji | TPP | fantasy | manga i anime | multiplayer | kooperacja

Okładka Black Clover: Quartet Knights (PC)

data premiery gry:

14wrz2018

PC PS4

Black Clover: Quartet Knights to stworzona przez Bandai Namco strzelanka oparta o mangę i anime Black Clover autorstwa Yuki Tabaty.

Fabuła

Black Clover przedstawia historię chłopca o imieniu Asta, który rodzi się na świecie, w którym wszyscy – poza nim, jak się okazuje – posiadają pewne magiczne umiejętności. Brak talentu jest dotkliwy tym bardziej, że dobry przyjaciel Asty – Yuno – z którym chłopak się wychowuje, posiada olbrzymi potencjał. Kiedy obydwaj chłopcy kończą 15 lat, z ich wioski skradziony zostaje rzadki grymuar, który miał stać się własnością Yuno. Niedługo później Asta otrzymuje cenną, ozdobioną pięciolistną koniczyną księgę, która pozwala mu korzystać z antymagicznych mocy. Chłopcy wyruszają w podróż, by rozwijać swoje umiejętności i spełnić współdzielone przez siebie marzenie: zostać Cesarzem Magii – najpotężniejszym czarodziejem w krainie.

Mechanika

Black Clover: Quartet Knights wydane na PS4 i PC pozwala na przeniesienie się do uniwersum znanego z mangi i anime. Produkcja Bandai Namco jest nastawioną na rywalizację pomiędzy graczami strzelanką 3D, w której akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, zza pleców swojego bohatera. Co ciekawe, zamiast broni palnej uczestnicy wykorzystują cały arsenał magicznych mocy. Starcia toczone są na dużych, zróżnicowanych arenach, po których możemy się swobodnie poruszać. W walce biorą udział dwie czteroosobowe drużyny. Na liście dostępnych postaci znaleźć możemy m.in. protagonistów mangi i anime: Astę oraz Yuno, a także innych członków oddziału Czarnych Byków (ang. Black Bulls).

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Black Clover: Quartet Knights jest stylizowana na anime, a postacie wykonane są z wykorzystaniem techniki cell-shading. Zaprojektowane z dużą starannością lokacje również dobrze oddają ducha pierwowzoru.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 179,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Black Clover: Quartet Knights

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Black Clover: Quartet Knights

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-2300 2.8 GHz / AMD A12-9800 3.8 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870 lub lepsza, 14 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3-2100 3.1 GHz / AMD Phenom II X4 945 3.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki Intel Iris Pro 580 lub lepsza, 14 GB HDD, Windows 7 64-bit

PC
PS4