Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS5Switch
Okładka TOEM (PC)
OkładkaTOEM (PC)

TOEM

Gra przygodowa, w której trafiamy do fantastycznej wersji Skandynawii, zamieszkiwanej przez ludzi i humanoidalne stworki. W grze TOEM wcielamy się w fotografa, który wyrusza w podróż, by ujrzeć tytułowe zjawisko, a przy okazji pomaga mieszkańcom odwiedzanych miejsc.

Przygodowe | widok izometryczny | indie | eksploracyjne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

TOEM Premiera

17wrz2021

PC Switch PS5

Gry podobne do TOEM

The Last Campfire

Carto

A Short Hike

TOEM jest lekką i przyjemną w odbiorze grą przygodową, której akcję osadzono w fantastycznej wersji współczesnego świata. Produkcja została opracowana przez niezależne studio Something We Made.

Fabuła

W TOEM wcielamy się w ludzika będącego fotografem-amatorem. Protagonista wyrusza w podróż po inspirowanej współczesną Skandynawią krainie zamieszkiwanej przez ludzi i rozmaite humanoidalne stworzenia. Jego nadrzędnym celem jest ujrzenie na własne oczy magicznego zjawiska znanego jako tytułowy Toem. Nim jednak będzie mu to dane, najpierw będzie musiał pomóc mieszkańcom odwiedzanych miejsc w rozwiązaniu trapiących ich problemów.

Mechanika

W grze TOEM akcję ukazano w widoku izometrycznym. W trakcie rozgrywki przemierzamy różnorodne lokacje i prowadzimy rozmowy z ich mieszkańcami, dowiadując się o zadaniach, które trzeba dla nich wykonać. Misje polegają nie tylko na szukaniu określonych przedmiotów (jak zagubiona skarpeta), lecz także na robieniu zdjęć; kamera przełącza się wówczas na widok FPP, pozwalając nam wybrać odpowiedni kadr. Wykonane przez nas fotografie trafiają następnie do podręcznego albumu bohatera, który możemy przeglądać w dowolnym momencie. W miarę postępów zyskujemy dostęp do kolejnych miejsc, stopniowo zbliżając się do spełnienia największego marzenia protagonisty.

Kwestie techniczne

TOEM posiada przejrzystą i przyjemną dla oka, lecz prostą, monochromatyczną grafikę. Zabawa toczy się przy akompaniamencie wpadającego w ucho, spokojnego soundtracku.

Tryb gry: single player  

TOEM cena w dniu premiery: 71,99 PLN

Wymagania wiekowe TOEM: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
Switch
PS5