Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka To be a disciple of Jesus (PC)

Być uczniem Jezusa PC

To be a disciple of Jesus

Gra przygodowa z elementami edukacyjnymi stworzona i wydana przez firmę Pasterz. Tytuł przybliża kulturę i tradycję ludzi żyjących za czasów pierwszych chrześcijan, oferując zabawę opierającą się na zasadach klasycznych produkcji typu point-and-click.

Przygodowe | point-and-click

PC Windows
Okładka To be a disciple of Jesus (PC)

producent: Pasterz

wydawca: Pasterz

wydawca PL: Pasterz

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20grudnia2011

20grudnia2011

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Być uczniem Jezusa to edukacyjna gra przygodowa stworzona przez firmę Pasterz, specjalizującą się w produkcjach o tematyce chrześcijańskiej. Tytuł przeznaczony jest głównie dla dzieci i oprócz dobrej zabawy ma im zapewnić także garść przydatnych informacji.

Gracz wciela się w młodego chłopaka, który musi dostarczyć list apostoła św. Pawła do jednej z gmin chrześcijańskich. Misja oczywiście nie będzie łatwa, ponieważ podczas przygody natrafimy na różne zadania (w tym te, polegające na szerzeniu prawdy o Jezusie), których wykonanie jest niezbędne do przedostania się do dalszego etapu. Akcja rozgrywa się w Palestynie, w czasach pierwszych chrześcijan, kilkadziesiąt lat po śmierci Jezusa Chrystusa.

Rozgrywka korzysta ze standardowych mechanizmów gier typu point-and-click. Oznacza to, że gracz przemierza kolejne plansze, na których znajduje przedmioty niezbędne do rozwiązywania wyznaczonych zadań. Gameplay urozmaicany jest przez różne mini gry, np. puzzle. Podczas zabawy spotykamy także postaci niezależne, zlecające nam nowe misje, a także przekazujące cenne wskazówki i rady. Również dzięki nim dzieci poznają treści Ewangelii.

Być uczniem Jezusa w dużym stopniu przywiązuje wagę do edukacji religijnej i historycznej. Produkcja, według deweloperów, przybliża kulturę, tradycję i życie codzienne ludzi, żyjących za czasów pierwszych chrześcijan. Twórcy podczas prac wykorzystali zdjęcia Ziemi Świętej, by jak najlepiej odwzorować to miejsce. Dzięki temu można zobaczyć, jak mogły wyglądać takie miejsca, jak synagoga, rynek, łaźnia, kuźnia, zakład ciesielski czy też zakład garncarski. Dodatkowo, mnóstwo elementów gry jest dokładnie opisanych. Wystarczy najechać kursorem myszki na wybrany przedmiot czy postać, by poznać różne ciekawostki.

Oprawa graficzna produkcji nie prezentuje się zbyt dobrze. Tytuł pozbawiony jest tekstur wysokiej jakości, brakuje szczegółów, a animacja postaci jest bardzo uproszczona. Dzięki temu gra nie ma jednak wysokich wymagań sprzętowych i do komfortowej zabawy wystarczy dowolny komputer PC. Jedną z ciekawostek jest fakt, że staruszce o imieniu Maria Magdalena udzieliła głosu aktorka Alina Janowska znana z takich filmów, jak Och, Karol, Ostatnia akcja, Wszyscy święci czy też serialu Plebania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 2 / 10 na podstawie 467 głosów czytelników.

Gry podobne do Być uczniem Jezusa

Wymagania wiekowe To be a disciple of Jesus

odpowiednia dla każdego wieku