Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS1
Okładka Time Crisis: Project Titan (PS1)

Time Crisis: Project Titan PS1

Spin-off popularnej serii Time Crisis, w którym opowiedziane są dalsze losy głównego bohatera pierwszej gry z cyklu. Tytuł jest tradycyjną zręcznościową strzelaniną należącą do gatunku tzw. celowniczków.

Zręcznościowe | FPP | rail shooter

Sony PlayStation 1
Okładka Time Crisis: Project Titan (PS1)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS1:

6kwietnia2001

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wydana ekskluzywnie na PS1, przygotowana przez amerykańskie studio Flying Tiger Entertainment, poboczna część serii Time Crisis. Gra jest trójwymiarowym celowniczkiem, który bazuje na dobrze znanych i sprawdzonych rozwiązaniach.

Fabuła

Agent międzynarodowej organizacji V.S.S.E Richard Miller dowiaduje się, że ktoś bliźniaczo podobny do niego zamordował prezydenta państwa Caruban. Mężczyzna ma czterdzieści osiem godzin na udowodnienie swojej niewinności. Po tym czasie zostanie zatrzymany i deportowany do kraju, gdzie czeka go proces. Z pomocą przychodzi mu tajemniczy informator, Abacus, oferując fakty na temat prawdziwego zabójcy. Sytuacja komplikuje się jednak, gdy zostaje uprowadzony przez handlarza bronią i dawnego wroga Millera, Kantarisa.

Mechanika

Time Crisis: Projekt Titan to celowniczek bazujący na sprawdzonej mechanice. Akcja prezentowana jest z oczu postaci, a zadaniem graczy jest takie sterowanie umieszczonym na ekranie celownikiem, by eliminować wszystkich widocznych zbirów. Po przytrzymaniu jednego z przycisków kierowany heros może na moment ukryć się za osłoną i przeładować broń, co dodaje zabawie niewielki wymiar taktyczny. Po każdej zakończonej sukcesem wymianie ognia bohater automatycznie przemieszcza się w kolejny fragment mapy. Część poziomów ma rozwidlenia dróg, na których posiadacz PS1 może wybrać dalszą ścieżkę.

Kwestie techniczne

Produkcja studia Flying Tiger Entertainment jest trójwymiarową strzelanką, której oprawa już w momencie premiery była uznawana za przestarzałą. To jedna z niewielu odsłon cyklu Time Crisis, która została wydana tylko na konsole. Gra wykorzystuje dedykowany kontroler – pistolet GunCon.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Time Crisis: Project Titan

Wymagania wiekowe Time Crisis: Project Titan

16+