Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Time Commando (PC)

Time Commando PC

Time Commando jest grą przenoszącą nas w świat przyszłości, w którym nasza planeta stoi na krawędzi zagłady. Wcielając się w postać Stanley'a Opara ratujemy Ziemię przed zagładą.

Przygodowe | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Time Commando (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

9listopada1996

Time Commando jest grą przenoszącą nas w świat przyszłości, w którym nasza planeta stoi na krawędzi zagłady. Niszczycielski wirus przejął kontrolę nad programem komputerowym, który steruje niezwykle zaawansowaną technologicznie maszyną zdolną wytworzyć „bąbel czasowy” i odtworzyć w nim dowolny z okresów historycznych. Wcielając się w postać Stanley'a Opara ratujemy glob przed działaniem niszczycielskiego wirusa.

Wirus ten został zaaplikowany do głównego komputera Federacji Europejskiej przez nieznanego agenta. Teraz „bąbel czasowy” nieustannie rozszerza się wciągając coraz większe części kompleksu naukowego, w którym został wytworzony. Stanley, jako jedyny ocalały pracownik przedostaje się do jego wnętrza bez żadnego uszczerbku na zdrowiu, aby sprowadzić tok wydarzeń na właściwy tor. Podczas zmagań z komputerowym programem przenosi się do takich okresów jak prehistoria, starożytność czy też przyszłość.

Fabuła Time Commando jest niestety liniowa - nasza podróż po zamierzchłych czasach odbywa się chronologicznie. Jako Stanley Opar zaczynamy grę z prymitywnymi kamieniami i maczugami. W miarę trwania naszej podróży przyjdzie nam władać mieczami, toporami, kuszami, pistoletami, a w późniejszej części gry także maszynami plazmowymi. Inteligencja i siła przeciwników wzrasta wraz z rozwojem głównego bohatera. W sumie do wyboru mamy ponad 40 różnego rodzaju broni, której używać będziemy w walce z ponad setką odmiennych przeciwników.

Pola bitwy jak i sami rywale są dokładnie odwzorowani, nasz główny bohater rusza się w naturalny sposób, a odgłosy gry dodają dreszczyku emocji. Różnorodność dostępnych kamer uatrakcyjnia w znaczący sposób całą rozgrywkę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 8.1 / 10 na podstawie 67 ocen czytelników.

Wymagania wiekowe Time Commando

12+

Wymagania sprzętowe Time Commando

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 60MHz, 16MB RAM

Twórca Alone in the Dark i Little Big Adventure pracuje nad nową grą
Twórca Alone in the Dark i Little Big Adventure pracuje nad nową grą

wiadomość21 marca 2010

Nie wszyscy pamiętają pierwszą odsłonę gry Alone in The Dark, która w dniu swojej premiery imponowała klimatem i wykonaniem technicznym. Być może więcej graczy kojarzy natomiast niezwykłe przygody Twinsena z dwóch świetnych części Little Big Adventure. Autor obu produkcji, Frederick Raynal, zapowiedział, że pracuje nad nowym tytułem dla Ubisoftu.