Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS1
Okładka Threads of Fate (PS1)

Threads of Fate PS1

Zręcznościowy japoński action RPG, którego unikalnym elementem jest dwoje różniących się charakterem, celem i stylem walki bohaterów. Dla każdego z nich twórcy przygotowali odrębną historię.

RPG | fantasy | RPG akcji | jRPG

Sony PlayStation 1
Okładka Threads of Fate (PS1)

producent: Square Soft

wydawca: Square Soft

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PS1:

14października1999

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Przygotowany przez specjalistów od japońskich RPG-ów, studio Squaresoft, zręcznościowy action RPG. Gra jest uznawana za duchowego spadkobiercę Brave Fencer Musashi. Twórcy oddali do dyspozycji posiadaczy konsoli dwie różne postacie i przygotowali dla nich odrębne historie, co sprawia, że Threads of Fate to niejako dwie gry w jednym.

Fabuła

Produkcja przedstawia historię dwojga zupełnie różnych bohaterów, którzy wyruszają na poszukiwania artefaktu o potężnej mocy. Władający magicznym toporem Rue pragnie wykorzystać artefakt do ożywienia zmarłej przyjaciółki Claire. Z kolei egocentryczna księżniczka Mint pragnie jego potęgi tylko po to, by zemścić się na swoich wrogach i zrzucić z tronu znienawidzoną siostrę. Podczas przygody losy obu postaci krzyżują się, odkrywając nowe szczegóły na temat ich charakterów i poglądów. Historia Ruego jest poważna i refleksyjna, z kolei opowieść o losach Mint utrzymana jest w dużo bardziej humorystycznym tonie.

Mechanika

Threads of Fate to trójwymiarowy action RPG, w którym kierowany przez graczy bohater eksploruje kolejne obszary, rozmawia z napotkanymi NPC-ami, wykonuje powierzone mu zadania i toczy dziesiątki zręcznościowych pojedynków z napotkanymi wrogami. Unikalnym elementem produkcji japońskich mistrzów gatunku ze studia Squaresoft jest dwoje różniących się umiejętnościami herosów. Każde z nich ma inny styl walki. Rue eliminuje wrogów ciosami swojego potężnego topora. W każdym momencie może również na moment zmienić się w pokonaną ostatnio bestię, zyskując tym samym wszystkie jej zdolności. Z kolei Mint stawia bardziej na szybkość w walce, a co trudniejszych oponentów eliminuje za pomocą czarów. Autorzy dla obu postaci przygotowali różniące się układem ścieżek poziomy, a także kilka odpowiednio dopasowanych do nich wyzwań.

Kwestie techniczne

Threads of Fate wykorzystuje trójwymiarową grafikę do prezentacji postaci i świata. Tytuł wyróżnia ścieżka dźwiękowa Junyi Nakano, która zapewniła mu międzynarodową popularność. Kompozytor wcześniej pracował przy innych projektach Squaresoft, m.in. Tobal No. 1 czy Front Mission: Gun Hazard.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Threads of Fate

12+