Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS1
Okładka Alundra 2: A New Legend Begins (PS1)

Alundra 2: A New Legend Begins PS1

Kontynuacja japońskiego action RPG-a, która w dużym stopniu zrywa z oryginałem, oferując nowy styl graficzny, lepszą oprawę audiowizualną i dużo mniej poważną stylistykę. Tytuł, w przeciwieństwie do wielu innych reprezentantów gatunku, oferuje wiele wyzwań logicznych.

RPG | RPG akcji | jRPG

Sony PlayStation 1
Okładka Alundra 2: A New Legend Begins (PS1)

producent: Matrix Software

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS1:

18października1999

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Przygotowana przez studio Matrix Software gra Alundra 2 jest action RPG-iem, w którym duży nacisk został położony na zagadki i wyzwania logiczne. Produkcja porzuca mroczną i poważną tematykę znaną z oryginału, by przedstawić historię fikcyjnego świata i jego mieszkańców w dużo bardziej radosnych tonach.

Fabuła

Królestwo Varuna. Władzę w nim sprawuje potężny czarnoksiężnik Mephisto, który za pomocą magicznych kluczy może kontrolować ludzi i przemieniać wszelkie żyjące istoty w posłusznych poddanych. Jednym z mieszkańców krainy jest młody pirat Flint, ścigany listem gończym za zdradę. Pewnego dnia chłopak przypadkowo poznaje księżniczkę Alexię i zgadza się pomóc jej ustalić prawdę na temat okoliczności zaginięcia jej ojca. Ma nadzieję, że tropiąc podejrzewanych przez nią piratów, kierowanych przez Barona Diaza, odnajdzie też ludzi odpowiedzialnych za śmierć swoich rodziców. Wkrótce na skutek zbiegu różnych zdarzeń jego losy krzyżują się z losami czarnoksiężnika, a na barki Flinta spada odpowiedzialność za losy całego świata.

Mechanika

Alundra 2 to action RPG, w którym główny bohater jest obserwowany przez kamerę zawieszoną nad jego głową. Obok typowych dla gatunku potyczek z dziesiątkami wrogów na graczy czekają też liczne wyzwania logiczne i platformowe. Twórcy wykorzystali nowe możliwości wynikające z przejścia z grafiki 2D na 3D, by zaprojektować nowe typy zagadek i urozmaicić eksplorację plansz. Do dyspozycji głównego bohatera są zwykłe ataki mieczem i tarczą, a także zdobywane dzięki znajdywanym przedmiotom mocniejsze kombinacje ciosów i zdolności specjalne. Zabawę urozmaicą liczne minigry, pozwalające na chwilę odetchnąć od typowych misji. Wśród nich znalazły się rzutki, walki byków, wyścigi zdalnie sterowanych samochodów czy papier, kamień, nożyce.

Kwestie techniczne

Alundra 2 wykorzystuje trójwymiarową grafikę, pozwalając m.in. obserwować stworzony przez Matrix Software świat z każdej perspektywy. Produkcję wyróżnia solidna warstwa audio, z mówionymi dialogami nagranymi przez takich aktorów jak Jennifer Hale, Earl Boen czy Dee Bradley Baker.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Alundra 2: A New Legend Begins

12+