Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka They Hunger: Lost Souls (PC)

They Hunger: Lost Souls PC

Pierwszoosobowy shooter pełen nieumarłych, stworzony przez studio developerskie Black Widow Games, znane dotychczas głównie z doskonałych modów do gier pierwszoosobowych (Quake 1 i 2, Half-Life).

Akcji | FPP | strzelanki

PC Windows
Okładka They Hunger: Lost Souls (PC)

producent: Black Widow Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

They Hunger: Lost Souls to gra utrzymana w konwencji horroru, stworzona przez studio developerskie Black Widow Games, znane dotychczas głównie z doskonałych modów do gier pierwszoosobowych (Quake 1 i 2, Half-Life). Jego pracownicy postanowili swoją wiedzę, doświadczenie i umiejętności przekuć w pełnoprawną, debiutancką oraz komercyjną produkcję i w ten sposób otrzymaliśmy pierwszoosobowy shooter pełen nieumarłych.

W tym miejscu należy wyraźnie zaznaczyć, iż mimo fabularnego powiązania z trylogią modów They Hunger, Lost Souls nie jest żadnym sequelem czy remakem - jest to całkowicie odrębna produkcja, opowiadająca całkiem nową historię. Fabuła przenosi nas do północno wschodniej Europy, gdzie początek lat 60-tych ubiegłego stulecia zaowocował niezwykłymi anomaliami - z grobu poczęli wstawać umarli. Gracz wciela się w postać turysty, który szczęśliwie przeżywszy tragiczny wypadek samochodowy, usiłuje znaleźć schronienie w pozostałościach starego klasztoru. Niestety, poniewczasie okazuje się, iż klasztor opanowany jest przez zombie, a to dopiero początek całej lawiny mrożących krew w żyłach wydarzeń.

Gracz ma okazję zwiedzić szereg przerażających i klimatycznych lokacji, wśród których znajduje się wspomniany wcześniej klasztor, śmiertelnie niebezpieczne klify, stacja ratownicza opanowana przez nieumarłych, odludna farma, skryte w oparach mgły bagna oraz szereg innych. Napotkanych przeciwników eliminujemy za pomocą całkiem sporego arsenału broni, materiałów wybuchowych i środków zapalających. Możemy także zasiąść za kierownicą potężnego ciągnika i próbować rozjechać atakujące nas zombiaki.

Od strony technicznej They Hunger: Lost Souls prezentuje się nadzwyczaj dobrze - silnik napędzający grę to Half-Life 2 Source.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Oczekiwania czytelników: 5.1 / 10 na podstawie 160 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe They Hunger: Lost Souls

16+

Wymagania sprzętowe They Hunger: Lost Souls

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 4 Ti4400 lub lepsza)
  • 4.5 GB HDD
  • Windows 98/Me/2000/XP
They Hunger: Lost Souls - zapowiedź
They Hunger: Lost Souls - zapowiedź

Przed premierą 6 kwietnia 2006, 09:56

Wygląda natomiast na to, iż omawiana strzelanka będzie wyjątkowo liniową produkcją, aczkolwiek miłośników współcześnie wydawanych gier wcale nie powinno to dziwić. Przewiduje się również, iż grę będzie można ukończyć w przeciągu około 10-15 godzin. Nie jest to zbyt dużo, ale dzięki temu unikniemy zapewne typowych dla wielu strzelanek, nieprzyjemnych dłużyzn. Pomimo tego, iż gra ma składać się z odrębnie ładowanych poziomów, autorzy obiecują zachować pewien logiczny ciąg. Opisany już wcześniej wątek fabularny ma zresztą odgrywać znacznie ważniejszą rolę, aniżeli miało to miejsce w przypadku klasycznej trylogii. Co ciekawe, w grze nie zabraknie też licznych zagadek, przy czym na chwilę obecną nic konkretnego na ich temat jeszcze nie wiadomo. Autorzy obiecują jedynie przygotowanie bardziej złożonych łamigłówek, które nie ograniczałyby się do odnalezienie potrzebnego klucza, czy innego tego typu przedmiotu.